Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Tipy na podlahy pro rok 2019

Vinylové podlahy aktuálně patří mezi nejžádanější. Zvlášť ty v provedení dokonale imitujícím dřevo a kámen, jejichž pořízením doma docílíte přírodního designu s nižšími náklady i nároky na údržbu, než je tomu v případě dřevěné nebo kamenné krytiny.

Stovky různých provedení

Dřevo je kvalitní a příjemně působí na pohled, protože každé jedno prkno je unikátní. V tomto duchu se vyrábějí i vinylové podlahy s dekory dřeva či kamene. Při výběru můžete volit z široké palety o několika stovkách barevných odstínů a dekorů, ze kterých si vybere úplně každý. Rozhodněte si sami, zda upřednostníte podlahu:

  • světlou nebo tmavou;

  • v hnědém, béžovém, žlutém či šedém odstínu;

  • s imitací dubu, buku, platanu, hrušně, ořechu, třešně nebo třeba borovice.

Zatímco menší místnosti hezky rozjasní a opticky zvětší světlá podlaha (např. platan, buk lesní nebo světlá hrušeň), do větších prostor se zase hodí borovice, tis nebo tmavá hrušeň. Tmavé odstíny totiž navozují pocit tepla a rozlehlý prostor přirozeně zútulní.

Dostupná kvalita s vysokou odolností

Ačkoliv se jedná „pouze“ o imitaci, vinylové podlahy mají oproti pravému dřevu nespornou výhodu. Jsou významně odolnější proti mechanickému i chemickému poškození a jsou tak vhodné jak pro pokládku v bytech a domech, tak i kancelářích, obchodech a dalších komerčních prostorách. Nadto si u vinylové krytiny vystačíte se snadnou údržbou. Vzhledem k širokému spektru vyráběných variant nacházejí vinylové podlahy upotřebení v obývacích pokojích, na chodbách, kuchyních či koupelnách, kde zvládají odolávat vysoké zátěži i vlivům vody a vlhka.

Project Floors: Německá kvalita do bytu i kanceláře

Vysoké popularitě se těší heterogenní vinylová podlaha Project Floors, která se prodává v dílcích a je vhodná pro celoplošné přilepení. Vysoká odolnost umožňuje využití jak v domácnosti, tak i komerčních prostorách, kde je námaha přeci jenom nesrovnatelně vyšší. V této kategorii máte na výběr z cca 150 dekorů dokonale imitujících kámen, dřevo a dlažbu. Podlahy jsou bez ftalátů.

Expona Domestic: Vysoká odolnost za přijatelné peníze

Stejně univerzální jsou vinylové podlahy Expona Domestic, které dominují tvrdostí, nášlapnou vrstvou a v neposlední řadě přijatelnou pořizovací cenou. Tyto vlastnosti znamenají ty nejlepší předpoklady pro pokládku i ve vytěžovaných komerčních prostorách, kde se po ní prochází vysoké počty lidí.

Moduleo: Technologická vyspělost každým coulem

Nejen po stylové, ale rovněž i technologické stránce patří vinylové podlahy Moduleo Select mezi ty vůbec nejvyspělejší na trhu. Za jejich popularitou stojí zejména pevnost, odolnost proti poškození včetně oděru a vlhkosti, nadprůměrné izolační schopnosti a líbivé vzory. Těm dodává jedinečný vzhled speciální úprava embosováním.

Jaké jsou trendy pro rok 2019? Tady jsou tipy na konkrétní podlahy

Svět módy, automobilů, ale i nábytku a podlahových krytin ovládají aktuální trendy, které se rok od roku mění. Nikoho tak nepřekvapí, že se i sezona 2019 nese v duchu speciálních trendů. Ty určují, co aktuálně při zařizování nových bytů, domů, kanceláří či rekonstrukci těch stávajících takříkajíc „frčí“.

Čím širší prkno, tím lépe

Oproti minulým létům jsou trendy velká prkna, která dosahují rozměrů i 18 cm na šířku a více než 180 cm na délku. V této souvislosti neuděláte chybu například vinylovou podlahou Fatra Thermofix Art, jejíž dílce se chlubí rozměry 182,9 x 18 cm, mají zkosené hrany a lze je pořídit v 8 zbrusu nových vzorech dřeva. Všechny působí díky hrubému dezénu prémiově, ačkoliv je lze pořídit za velmi přijatelnou cenu.

Světlá jede

V jednu dobu si všichni pořizovali podlahy tmavých odstínů, a to zejména kvůli pocitu tepla a útulného efektu. Pro rok 2019 však doporučujeme volit podlahovou krytinu světlých odstínů (světle hnědá, šedá, bílá či měděná), které opticky zvětšují prostor, působí elegantně a jsou univerzální. Díky tomu je lze kombinovat s prakticky jakýmkoliv nábytkem a vymalováním stěn. Tato kritéria splňuje třeba hezky a kvalitně zpracovaná vinylová podlaha Fatra Vepo Klen Polar s našedlým designem, který je jednak příjemný na pohled, a jednak není choulostivý na nečistoty. O vysokou odolnost, stabilitu a jednoduchou údržbu se stará skelná stabilizační mřížka a několik vrstev se svrchní polyuretanovou PUR vrstvou.

 

Náš tip: Slaďte podlahy s dveřmi aneb Jak vybrat nové interiérové dveře.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

AKCE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist