Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Vybíráte nové interiérové dveře?

Ne všechny dveře se hodí do všech pantů. A proto by vás při výběru interiérových dveří měly zajímat kromě barvy ještě další dva důležité parametry. Výplň a povrchová úprava dveří. Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy výplňových materiálů a jaká povrchová úprava vydrží i nešetrné zacházení?

Výplň interiérových dveří určuje jejich bytelnost

V prvé řadě byste si měli ujasnit, jak bytelné mají interiérové dveře být. Dveře ke komoře, do které chodíte jednou týdně pro vysavač nemusí být tak odolné jako dveře od kanceláře, kde si zákazníci podávají kliku. Proto jsme pro vás srovnali výplně dveří podle jejich bytelnosti od nejméně odolných výplní po ty nejodolnější.

  • Voštinová výplň – nejméně odolnou výplní je výplň z tvrzeného papíru poskládaného do tvaru včelích pláství. Dveře s voštinovou výplní se používají u šaten, komor, a dalších méně namáhaných prostor.
  • Děrovaná dřevotřísková deska – dobře zvukově izoluje a je odolnější než voština. Dveře s děrovanou dřevotřískovou deskou se používají i do frekventovanějších prostor. Tento druh výplně se v domácnostech používá nejčastěji.
  • Plná dřevotřísková deska – je odolnější proti proražení než voština a děrovaná dřevotříska. Je sice dražší, ale zato vhodná do frekventovaných prostor.
  • PUR deska – oproti předchozím výplním má PUR deska dobré tepelně izolační vlastnosti, Hodí se k oddělení místností s rozdílnou teplotou.
  • Masiv – nejvyšší odolnost poskytují masivní interiérové dveře. Pro jejich výrobu se používají panely z lamel, které mají lepší tvarové vlastnosti a jsou pevné ve spoji.
  • Speciální – výplně se specifickými vlastnostmi pro použití v nestandartních podmínkách. Například výplň, která je opatřena mezivrstvou tvořenou materiály s určitou odolností např. proti působení vlhkosti, nízké či vysoké teploty (protipožární, termoizolační…).

Povrch interiérových dveří určuje vzhled a odolnost

Jakmile si vyberete výplň svých nových interiérových dveří, je na řadě jejich povrchová úprava. I tady je potřeba vzít v úvahu umístění a vnější vlivy.

  • Foliované interiérové dveře – folie je nejlevnější a nejméně odolnou variantou povrchové úpravy interiérových dveří. Je poměrně odolná, ale raději ji volte do méně vytížených prostor. Dveře s fólií se mohou poškrábat a nemusí odolat příliš vlhkému prostředí. Tyto nedostatky částečně kompenzují moderní postupy výroby a technologie, díky kterým vznikají hrubší fólie se zvýšenou odolností proti mechanické zátěži. Mezi výhody patří: nízká pořizovací cena, snadná údržba (odolnost vůči čistícím prostředkům) a stálobarevnost.
  • Dýhované interiérové dveře – dýha je v podstatě deska z masivu. Proto od ní nemůžeme očekávat extra velkou odolnost proti vlhkosti, slunečnímu záření ani mechanickému poškození. Dýha je sice odolnější než folie, ale pokud máte doma zvíře nebo plánujete pořízení nových dveří do koupelny, zvolte raději laminát.
  • Laminátované interiérové dveře – laminát snese větší zátěž, vydrží mnohem déle a odolá i vlhkosti. Mezi další výhody laminátové povrchové úpravy patří stálobarevnost, snadná údržba a přijatelná cena. U laminátových dveří rozlišujeme dva základní druhy laminátu – odolný CPL laminát a HPL laminát, který je natolik odolný, že jej lze použít i v komerčních objektech, např. v kancelářích apod.
  • Lakované interiérové dveře – díky vysoké odolnosti nachází tento druh dveří využití téměř všude. Lakované dveře jsou odolné nejen vůči mechanickému poškození, ale i vůči vlhkosti, vysokým teplotám, i vůči slunečnímu záření.

Tip na ideální interiérové dveře v dekoru dřeva

Jedny z nejoblíbenějších interiérových dveří jsou interiérové dveře Porta Doors Londýn a Vídeň. Jsou k dostání už od necelých 1 600 Kč a zvolit si můžete z prosklené i plné varianty. Dodávají se buď s voštinovou nebo děrovanou dřevotřískovou výplní, takže je můžete umístit po celém bytě. Díky laminátové úpravě navíc odolají i domácím mazlíčkům, nevyblednou, a i za několik desítek let budou vypadat jako byste si je koupili včera. 

Nevíte si rady s typem prosklení či obložkou kovové zárubně? Obraťte se na experty přes dveře a podlahy ze společnosti Plancher. Rádi vám poradí, jaké dveře padnou do vašich futer jako ulité.

Fotogalerie pro inspiraci

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist