Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí

V rámci letošní Květnové výzvy projektu Do práce na kole, kterou pořádá spolek AutoMat již třináct let, se podařilo ušetřit 739 tun emisí CO2. Na kole, pěšky nebo poklusem se po dobu jednoho měsíce přepravovalo více než 25 tisíc lidí z celé republiky. Dohromady překonali 5,7 milionu kilometrů. Generálním partnerem projektu byl i letos mezinárodní balíkový přepravce GLS, který rozvezl účastníkům na 3,5 tisíce startovních balíčků CO2 neutrální přepravou.

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto projektu Do práce na kole, jehož cílem je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy a ulevit tak přetíženým městům a životnímu prostředí. Do letošní akce se zapojilo rekordních 25 625 účastníků, kteří absolvovali 388 tisíc cest na kole a přes 308 tisíc cest pěšky. Společně tak najezdili a nachodili 5,7 milionu kilometrů a pomohli ušetřit 739 tun oxidu uhličitého.

Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí

Každoroční zapojení zaměstnanců GLS

Do Květnové výzvy se každoročně zapojuje i mezinárodní přepravce GLS. Jako generální partner všem účastníkům doručuje startovní balíčky. Těch bylo letos dopraveno na 3,5 tisíce, a to přepravou, která generuje neustále méně emisí na doručený balík a zbývající kompenzuje opatřeními zahrnujícími mj. i výsadbu stromů v České republice. Do výzvy se ale zapojují i samotní zaměstnanci české centrály, kteří po celý měsíc využívali bezemisní dopravu. Tento rok se jich zúčastnila celá čtvrtina a společně najeli 1 800 kilometrů.

Zapojení do projektu Do práce na kole je součástí našeho konceptu udržitelné logistiky, který dlouhodobě usiluje o eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí a propagaci ekologické dopravy. Jsme rádi, že se naši zaměstnanci z vlastní inciativy každoročně do výzvy zapojují i jako účastníci a podporují naše úsilí svým osobním přínosem,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Cyklotour fondu Na kole dětem

GLS spolupracuje také s nadačním fondem cyklisty Josefa Zimovčáka Na kole dětem, který podporuje onkologicky nemocné děti. Čtrnáctý ročník celorepublikové akce s názvem Cyklotour odstartoval 31. května v Ostravě, a poté co jedna z etap navštívila i areál třídícího centra GLS v Jihlavě, skončil po ujetí 1 180 kilometrů 10. června v Zichovci.

 

 

Zdroj foto: GLS

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist