Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Zateplení staršího domu? Řešením je předsazená fasáda Scanroc

Starší domy mají své kouzlo. To je však občas těžce vykoupeno problémy se zateplením, vlhkostí, a vysokými náklady na údržbu. Ač je provoz starší budovy náročnější, může tyto problémy pomoci vyřešit předsazená fasáda Scanroc. Proč o ní uvažovat a jaké má výhody?

Starý dům? V Česku nic neobvyklého, zato nákladná záležitost. Předsazená fasáda Scanroc může pomoci

Rodinné domy u nás těší dost velké oblibě; hlavně proto, že se jedná o bydlení s velkou dávkou soukromí a často s vlastní zahradou. Není proto divu, že v nich žije skoro 45% obyvatel. Průměrný rodinný dům v České republice měl v roce 2000 rozlohu zhruba 150 metrů čtverečních a jeho věk se blížil 50 letům. Není proto divu, že se může jeho údržba prodražit, zejména tehdy, je-li nezateplený. Vždyť v takovém domě budou náklady na topení zhruba 10 000 korun měsíčně. U starších domů pak bývají tyto částky ještě daleko vyšší. Obzvláště domy s kamenným zdivem a tlustými stěnami se vytápí náročně a náklady se tak za rok dostávají na stovky tisíc korun, obzvláště při vysokých cenách plynu. Dobře provedená izolace přitom může náklady na topení snížit až o 70 %. Jakou izolaci tedy vybrat?

Zateplení staršího domu? Řešením je předsazená fasáda Scanroc

Proč ne polystyren?

Asi nejznámější izolační materiál je polystyren, který se v tlusté vrstvě vkládá mezi zdivo a fasádu. Ačkoliv se jedná o celkem efektivní izolaci za dostupnou cenu, u starších domů rozhodně nemusí být tím pravým. A sice proto, že kontaktní izolace lze aplikovat jen na perfektně vysušené objekty. To bývají staré budovy málokdy. Ve chvíli, kdy polystyrenem izolujete vlhčí objekt, se začne tvořit plíseň. Vlhkost totiž nemá kudy unikat.

Řada domácností volí tento druh izolace zejména pro jeho nižší cenu. Konečný výsledek se ovšem může prodražit bude-li potřeba plísně odstranit. Zejména ta na zdech je skutečně nebezpečná našemu zdraví. Vyplatí se proto předsazená fasáda Scanroc. A co se týče ceny? Pokud si nejste jisti svou schopností vydat najednou dost peněz na její pořízení, zkuste zapátrat v dotačních programech. Je jich několik a mohou vám poskytnout příspěvky v řádech desítek i stovek tisíc korun. Získání dotace ovšem vyžaduje iniciativu. Proto se často stává, že lidé na příspěvek nedosáhnou, jelikož si o něj zkrátka nepožádají.

Zateplení staršího domu? Řešením je předsazená fasáda Scanroc

Jak vám pomůže předsazená fasáda?

Předsazená fasáda Scanroc nechává mezi izolací a povrchem vzduchovou vrstvu. To znamená, že vlhkost efektivně uniká, zatímco se v budově udržuje teplo. Díky této vrstvě se v letních měsících teplo z domu naopak odvádí a předchází se tak efektivně přehřívání. I to je důležité protože i přehřívání škodí lidskému zdraví. Předsazené fasády Scanroc mají následující hlavní výhody:

  • jsou mechanicky velmi pevné (narozdíl od řady jiných izolačních materiálů)

  • odolají ohni (narozdíl od polystyrenové izolace)

  • mají životnost až 100 let (a to i při intenzivnímu vystavení nepříznivým povětrnostním podmínkám)

  • zlepší i estetický vzhled domu (díky řadě variant provedení)

  • předchází tvorbě plísně

  • lze nainstalovat i při nepříznivém počasí

 

Zateplení staršího domu? Řešením je předsazená fasáda Scanroc

Fasáda nemusí být šedá

Ačkoliv je šeď nejčastějším odstínem povrchů domů, nemusí tomu tak být. S fasádou máte možnost si pohrát a upravit si ji vizuálně podle svého gusta. Nakonec se jedná o váš domov, který by se měl líbit. Mimo klasické neutrální tóny se fasády Scanroc vyrábí i v barvách, jako jsou modrá či červená. I povrch může být otázkou vaší preference, nabízí se hladký, hrubší a lesklý. K dispozici je i žíhané provedení a řada Granite, s povrchem žulového kamene. Praktické, dlouhodobé a ekologické řešení je tak i přínosem pro excelentní vzhled domu.

Jakou barvu a povrch fasády preferujete vy? Podělte se o vaše zkušenosti.Zdroj foto: Scanroc.eu, Pexels.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist