Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Věčné dilema: markýza nebo pergola?

Když se rozhodneme pro zastínění prostoru u rodinného domu nebo chalupy, nejčastěji terasy nebo odpočinkové zóny u bazénu, stojíme před rozhodnutím, jak to udělat. Markýza nebo pergola jsou nejoblíbenější řešení. Která varianta je lepší?

Žádaný stín

Kolem domu, chaty i chalupy je vždy spousta práce, přesto si najdeme čas na chvilku odpočinku. Snídaně venku, grilování s přáteli, posezení s oblíbenou knihou nebo si jen vychutnat šálek dobré kávy. Mít možnost se posadit, pokochat se výhledem na čerstvém vzduchu a užít si chvilku relaxu je odměnou za všechnu péči a starost, kterou kolem své nemovitosti a zahrady máme. Pokud však máme posezení umístěné na přímém slunci, dlouho si užívat klidu nevydržíme a budeme vyhledávat stín. Ne každý má na zahradě vzrostlé stromy, kam by se dalo před slunečními paprsky schovat, a tak je potřeba zastínění terasy či venkovního posezení, které nás ochrání před prudkými slunečními paprsky. Budeme tak mít možnost trávit čas venku a být přitom ve stínu, musíme se ale rozhodnout, zda dáme přednost pergole nebo markýze či kombinaci obou.

Výhodné varianty

Rozdíl v obou variantách je nejen v konstrukci, měli bychom si tak dopředu ujasnit, jak by měl náš prostor vypadat. Pergola potřebuje rovný povrch, na který se umístí konstrukce. Ta může stát buď samostatně, třeba uprostřed zahrady, nebo si navýšit užitný prostor domu a pergolu tak umístit k němu. Podpůrné sloupy nelze jednoduše přesunout nebo jim změnit umístění, zůstávají viditelné a lze mezi ně umístit různá zábradlí, ozdobné truhlíky nebo rostliny. Markýza nepotřebuje žádnou konstrukci, je ukotvena přímo do fasády a když je stažená, je téměř neviditelná. Můžete ji zatáhnout nebo roztáhnout podle potřeby, doplnit ji můžete o větrné čidlo, které ji v případě větru automaticky zatáhne a vám tak ušetří starosti.

Pohodlně se posadit, bavit se s rodinou a přáteli a nenechat se rušit počasím venku umožní zastřešené posezení. Nevadí nám pak ani prudké slunce, ani déšť.

 

Zdroj foto: t-shade.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist