Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Stlačený zemní plyn (CNG): Ekologické a cenově výhodné palivo

Hledáte-li perspektivní, kvalitní, bezpečné, ekologické a levné palivo? Pak právě CNG – stlačený zemní plyn – může být to pravé. Tento alternativní pohon je velmi výhodný pro ty, kteří najezdí hodně kilometrů. Hodí se například pro hromadnou a nákladní automobilovou dopravu. Auta na CNG jsou často využívána i ve firemních flotilách, které za rok najezdí statisíce kilometrů.

CNG je levné a bezpečné

CNG je nejen levné palivo, ale navíc i poměrně bezpečné. Když začneme rovnou tou bezpečností, musíme uvést, že stlačený zemní plyn má vysokou teplotu vzplání, dokonce několikanásobnou oproti benzínu a naftě. Znamená to, že je méně rizikový než ostatní paliva. CNG je lehký, proto při úniku je snadno odvětratelný. Můžete tak parkovat i v podzemních garážích, které splňují bezpečnostní podmínky.

Výhodou CNG jsou nižší náklady na palivo, což při větším nájezdu vynahradí i o trochu vyšší pořizovací cenu automobilu s pohonem na stlačený zemní plyn. Úspora na palivu dosahuje snížení ceny až o 50 %. A jezdit „za půlku“ se rozhodně vyplatí...

CNG je kvalitní palivo

Stlačený zemní plyn se řadí mezi kvalitní paliva. Jeho oktanové číslo je velmi vysoké. Čím vyšší oktanové číslo palivo má, tím je kvalitnější. Oktanové číslo CNG se pohybuje mezi hodnotami 120 –130. Pro srovnání: LPG se pohybuje mezi 100 –110 a klasický benzín pak mezi 87–100 oktany.

CNG plnicí stanice

Tankování CNG je velmi podobné klasickému tankování na benzinové pumpě. Jak náročností ovládání, tak časově. CNG stanice jsou i v naší republice početně na vzestupu. Díky tomu seženete stlačený zemní plyn již na více než stovce veřejných čerpacích stanic. Navíc existuje i malé plnicí zařízení CNG, které si můžete pořídit domů nebo do firmy.

Zajímají-li vás další informace o CNG nebo dalších alternativních palivech, podívejte se na video od E.ONu pod tímto článkem.


Zdroj foto a video: Eon.cz, Škoda Auto, Volvo

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist