Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Sportujte i v parných dnech, dodržujte ale základní zásady

Milujete venkovní sportování, ale v horkých letních dnech se vidíte maximálně u vody? Nenechte se odradit vedrem od tréninku, chce to jen dodržovat několik zásad.

Pijte nejen, když máte žízeň

Pokud navštěvujete klimatizované fitko, jste za vodou. Léto ale vybízí také k venkovnímu sportování. Kdo by si nechal ujít plážový volejbal nebo třeba oblíbené brusle? Zvýšená fyzická zátěž v kombinaci s letními dny sice namáhá více srdce a plíce, při dodržení základních zásad ale nemusíte zůstat sedět doma.

Důležitost pitného režimu snad ani není třeba připomínat a v parných dnech na něj dbejte dvojnásob. Nenechte se vést pouze žízní, pijte co nejčastěji a v průběhu celého cvičícího procesu. Pokud meteorologové předpovídají třicítky, sportujte ideálně brzy ráno nebo pozdě večer. Slunce už nemá takovou intenzitu a vy se tak nemusíte bát úpalu. Pokud trénujete v jinou denní dobu, tak čepici nebo šátek s sebou!

V parném počasí uberte tréninky a zpomalte, srdce a krevní oběh pracují intenzivněji. Při běhu zvolněte tempo nebo se ponořte do vodních sportů. Pokud vám nevyhovují ranní nebo pozdní večerní hodiny, běžte se proběhnout do nedalekého parku nebo lesa, abyste se vyvarovali přímého slunečního záření.

Oblečte vzdušné oblečení a poslouchejte své tělo

Vynechte těžká jídla, která unavují organismus, a jezte odlehčeně. V parných dnech dbejte na dostatečné množství zeleniny, ovoce, kvalitních bílkovin a volte lehké sacharidové přílohy.

Než vyrazíte do terénu, vezměte si funkční oblečení ve světlých barvách, které nebudou zbytečně přitahovat sluneční žár. Pro běh si pořiďte vzdušné běžecké tričko nebo sportovní tílko, které spolehlivě odvede pot. Vybírejte kousky, které podporují ventilaci vzduchu a dovolí tělu dýchat.

A nejdůležitější zásada? Vnímejte své tělo, naznačí vám, kdy je třeba zvolnit nebo si dát pauzu.


Autor článku: Pavla Melenová

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist