Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Soutěž o voucher na vyzrálé hovězí maso

Když steak, tak z vyzrálého hovězího masa! Vyzrálé hovězí je křehčí, šťavnatější a má výraznější chuť. Důležitá je jeho kvalita, kterou většinou nabízejí rodinné farmy, jednou z nich je i farma Procházkových na Praze-východ, která provozuje nově spuštěný e-shop Maso z pastvin s vlastním rozvozem objednávek po Praze a dále na Praze-východ a Benešovsku.

Na e-shopu můžete vybírat z více než 40 položek vyzrálého hovězího a na steak nabízí hned 15 šťavnatých druhů masa. Navíc maso pochází z celkem čtyř vyhlášených masných plemen: Charolais, Limousine, Highland a Angus, takže můžete objevovat i různé chutě, a celý chov je plně v ekologickém režimu. Veškeré maso zraje minimálně 21 dní v nově vybudované bourárně, která je vybavena nejmodernější technologií hlídající teplotu, vlhkost a proudění vzduchu. Po zpracování je maso ihned vakuováno a zaváženo k zákazníkům či je možný odběr v partnerských výdejních místech v Praze a Benešově.

Zapojte se do soutěže a vyzkoušejte vyzrálé hovězí od Maso z pastvin i vy! Stačí správně odpovědět na otázku a můžete vyhrát voucher v hodnotě 500 Kč.  


Soutěžní otázka:


Jakému steakovému masu se říká také Rib Eye?


a) Nízkému roštěnci

b) Vysokému roštěnci

c) Ball tipu


Nápovědu hledejte na masozpastvin.cz a eshop.masozpastvin.czPošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: „Menhouse – Maso z pastvin“. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 200 a 300. Tyto e-maily od nás obdrží výhru v podobě jednoho voucheru v hodnotě 500 Kč.


Soutěž trvá od 21. – 27. 11. 2022


 

Jak si doma připravit dokonalý steak bez grilu?

Je to jednoduché! Stačí si nakoupit to správné maso – kvalitní vyzrálé hovězí a pořídit si litinovou nebo ocelovou pánvičku, která udrží dostatečně vysokou teplotu. Takže jak na to?

Nejdříve si musíte koupit správné hovězí maso, ideální je dostatečně vyzrálé. Maso je tak křehčí, šťavnatější a má výraznější chuť. Vysokou kvalitu většinou nabízí rodinné farmy, které mají vlastní chov skotu.

„Naše farma na Praze-východ chová celkem čtyři vyhlášená masná plemena: Charolais, Limousine, Highland a Angus, celý náš chov je v ekologickém režimu. Garantujeme tak jasný původ a vysokou kvalitu masa. Navíc toto léto jsme vybudovali zcela novou bourárnu s nejmodernější technologií zracích boxů, maso u nás zraje nejméně dvacet jedna dní, pro přípravu steaků tedy naprosto ideální,“ komentuje Petr Procházka z e-shopu na vyzrálé hovězí Maso z pastvin.

Jaký druh masa se hodí na přípravu steaku? Můžete zvolit tradiční kousky, jako jsou vysoký či nízký roštěnec, svíčkovou, picanhu, rump steak, pupek nebo ball tip, ale za vyzkoušení stojí i méně známé kousky, velmi jemné a vynikající maso má např. hovězí hruška nebo holubička, jejichž obliba v posledních letech velmi roste.

A nyní slíbený postup na dokonalý steak bez grilu. Zakoupené maso si nakrájíme na jednotlivé steaky o tloušťce cca 23 cm. 

„Dobře vyzrálé hovězí poznáte podle toho, že když uděláte palcem do masa důlek, tak se vám nevrátí, ale naopak zůstává,“ doplňuje Petr Procházka z Maso z pastvin.

Necháme si nahřát troubu na 100 stupňů a dáme do ní plech, aby se také zahřál na požadovanou teplotu. Následně do ocelové či litinové (nikoliv teflonové) pánvičky nalijeme trochuslunečnicového oleje a necháme ji rozpálit na vysoký stupeň teploty. Až bude pánvička rozehřátá, vložíme do ní připravené steaky. Opečeme je zprudka z každé strany cca 3 minuty a následně dáme do trouby na připravený rozehřátý plech, ten ničím nezakrýváme, a pečeme na uvedenou teplotu cca 10 minut. Poté steaky z trouby vyjmeme a necháme maso cca další 3 minuty odpočinout již mimo troubu. Když je maso odpočinuté, tak můžeme steaky nakrájet na tenčí plátky. Osolíme a opepříme dle chuti, zakápneme olivovým olejem nebo rozpuštěným máslem v pánvi, ve které jsme připravovali maso, a můžeme podávat!

A jako přílohu můžete zvolit rozmarýnové brambory. Předvařené brambory nakrájíme na plátky o tloušťce cca 2 cm, nandáme je na plech pokapaný olivovým olejem a přidáme čerstvý rozmarýn, plátky česneku a dosolíme. Takto připravený plech dáme péct do trouby na program gril na 200 stupňů na cca 15?20 minut. Nyní na podzim je skvělá také růžičková kapusta se slaninou. Kapustu stačí krátce povařit, poté rychle schladíme a nakrájíme na půlky. Rovněž nakrájíme slaninu na tenké nudličky. Rozehřejeme si pánvičku (v tomto případě teflonovou) s trochou olivového oleje a následně opečeme kapustu se slaninou. Osolíme a opepříme dle chuti, zalijeme smetanou a necháme krátce povařit.

Doporučujeme si nejdříve upéct brambory, pak připravit steak a mezitím si připravit růžičkovou kapustu a máte dokonalou večeři či slavnostní oběd!

www.masozpastvin.czIG profilFB profil


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist