Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Šikovné tipy, jak zařídit malou kuchyň

Ne všichni se můžeme pyšnit velkou kuchyní. Avšak i v případě, že se musíte spokojit s jejími menšími rozměry, nevěšte hlavu. Dá se totiž zařídit prakticky, funkčně a útulně tak, aby vám poskytovala maximální pohodlí při práci, a ještě jste se v ní cítili dobře.

Využijte každý centimetr

Hlavním problémem v malé kuchyni bývá obvykle nedostatek úložných prostor. Využijte proto pečlivě každý centimetr, který tady máte k dispozici. Na zdi umístěte poličky, do nichž můžete ukládat věci až ke stropu a ušetřit tak místo ve skříňkách. Usnadnit orientaci vám pomohou praktické dózy, do kterých si potraviny hezky roztřídíte – plechové na zrnkovou kávu nebo sypaný čaj, skleněné na mouku a cukr. Všechno tak budete mít pěkně na očích a ještě to bude hezky vypadat. Designéři a výrobci kuchyní vychází majitelům malých prostor vstříc a přináší praktické „vychytávky“, třeba v podobě výsuvných pracovních desek.

Méně je více

Držte se hesla, že méně je více. Volte jednoduché tvary, čistý design, nepřehánějte to s barvami, ani s různými texturami. Nejen, že kvůli nim kuchyně bude vypadat přeplácaně, ale dokonce bude působit ještě menším dojmem. Zvolte raději světlé tóny a lesklé materiály, které fungují přesně naopak – celý prostor opticky zvětší, dodají mu vzdušnost a eleganci. Vedle rozhodně nešlápnete s odstíny šedé, krémové či bílé, které se dají jednoduše kombinovat a kuchyň maximálně projasní. Tmavší odstíny či křiklavé barvy aplikujte jen na menší plochy v podobě dekorací a doplňků.

Stolujte úsporně

Potřebujete-li tady vyřešit i stolování, pak tak můžete učinit hned několika způsoby. Praktické řešení nabízí sklopný stolek umístěný u zdi či snídaňový a barový pult, který navazuje na kuchyňskou linku. Tady si můžete v klidu vychutnat svou čerstvou kávu. Takovéto stolování však bude vyhovovat maximálně dvěma osobám, hodláte-li však hostit více lidí najednou, umístěte klasický jídelní stůl do obytné části bytu.

Vsaďte na multifunkčnost

Vybírejte multifunkční přístroje, které zastanou několik věcí zároveň, ať už je to třeba robot, kávovar nebo trouba kombinovaná s mikrovlnkou. Ušetří vám daleko víc místa, než kdybyste na lince měli pět drobných spotřebičů, které zvládnou jen jednu činnost. Zvolit můžete také vestavné spotřebiče, které jsou sice dražší, ale za to maximálně praktické a prostorově úsporné. Vložená investice se vám tak rozhodně vyplatí!

Zdroj foto: Kavagastro.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist