Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Sdílené elektrické skútry BeRider v nové sezoně dál rozšíří flotilu

Nepřehlédnutelné zelené elektrické skútry „BeRider“ se od 1. března vrátily zpět do centra Prahy. Po úspěšném pilotním provozu na podzim loňského roku služba během několika nadcházejících měsíců postupně rozšíří svou flotilu ze současných 150 až na 700 elektrických skútrů. Služba do nové sezony vstupuje s řadou vylepšení pro zákazníky. Letos si mohou elektrický skútr objednat i přes bezplatnou mobilní aplikaci „Citymove“, která nabízí multimodální řešení pro obyvatele Prahy. Tato aplikace vyvinutá rovněž ve ŠKODA AUTO DigiLab vypočítá nejlepší trasu, sestaví nejlepší kombinaci nebo pomůže najít místo pro parkování a umožňuje za tyto služby zaplatit přímo přes aplikaci.

Andre Wehner, Chief Digital Officer společnosti ŠKODA AUTO, říká: „Digitalizace, konektivita a služby nové mobility  patří k pilířům naší Strategie 2025. Na naší cestě k ´Simply Clever Company pro nejlepší řešení mobility´, hraje naše inovační centrum ŠKODA AUTO DigiLab klíčovou roli. Tam pro naše zákazníky vyvíjíme zcela nová řešení mobility, která jim usnadní a zpříjemní všední den. Flexibilní a ekologické sdílení elektrických skútrů ,BeRider‘ je toho dobrým příkladem: Cílem je, v úzké spolupráci s městem přinášet maximální synergie s existující veřejnou dopravou a usnadnit cestování jak obyvatelům Prahy, tak lidem dojíždějícím za prací i návštěvníkům.“

Jak uvádí Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab, dodává: „BeRider stavíme jako součást chytrého ekosystému pro udržitelnou městskou mikromobilitu ve vzájemné shodě s hlavním městem. Patří sem i platforma pro soukromé sdílení aut peer-to-peer carsharing HoppyGo nebo projekt sdílení aut Uniqway pro studenty vysokých škol a univerzit, který byl vyvinut v úzké spolupráci se samotnými studenty a školami. Všechny tyto služby nové mobility pak integrujeme do jedné aplikace Citymove, která kromě našich služeb zahrnuje i veřejnou dopravu, parkování a další služby. Naše vize je, že zákazník svou cestu pohodlně naplánuje a zaplatí z jedné aplikace s využitím různých druhů dopravy.“

Už od 1. března skútry „BeRider“ jsou v Praze opět k vidění: po návratu ze zimní pauzy jde služba zákazníkům ještě více naproti než vloni a stává se atraktivnější a dostupnější. V této sezóně se flotila se současných 150 rozroste až na 700 elektrických skútrů. Kromě toho bude zóna území Prahy, kde bude možné skútry využít, ještě širší. Díky nabídce nových tarifních balíčků navíc uživatelé mohou ušetřit více než 33 procent. V zákaznickém servisu „BeRider“ významně inovuje: Uživatelé teď mohou případné problémy na skútru hlásit přímo přes aplikaci. V případě otázek pak pomůže nový chytrý chatbot na facebookové stránce BeRider a nový blog „BeRider“ informuje o novinkách projektu.

O elektrický pohon skútrů se starají dva lithium-iontové akumulátory. Protože jsou skútry „BeRider“ vybaveny LED předním světlem a kotoučovými brzdami vpředu i vzadu, obstojí bezpečně a efektivně v rušném městském provozu. Jak se na elektrické vozidlo sluší, má velké zrychlení. Dosahuje maximální rychlosti až 66 km/h. S dojezdem do 70 kilometrů se elektrické skútry hodí zejména na krátké až střední vzdálenosti. Aktuální dojezd se vždy zobrazuje na displeji. V uzamykatelném odkládacím prostoru jsou dvě helmy pro jízdu ve dvou.

Snadno ovladatelné elektrické skútry nabízí mnoho výhod pro městský každodenní život. Většinu tras ujedou rychleji než autem či využitím jiné služby. Na elektrických skútrech si řidič navíc užije své město z nové perspektivy. Rezervace se provádí přes chytrý telefon v aplikaci „BeRider“, která je zdarma pro iOS a Android. Po registraci zákazníci v aplikaci vidí dostupné elektrické skútry, mohou si je rezervovat, odemknout a zamknout bez klíče. Doba použití končí po rychlém potvrzení v aplikaci. Již nyní lze „BeRider“ využít i pomocí bezplatné aplikace „Citymove“, kterou rovněž vyvinul ŠKODA AUTO DigiLab. Pronájem se platí kartou a účtuje se podle doby používání, cena za minutu začíná na 5 korun. Kromě toho si zákazníci mohou vybírat z atraktivních cenových balíčků, u nejvýhodnějšího minutového balíčku je sleva 33 procent, tj. cena 3,30 Kč/min, při koupi do konce února dokonce 2,75 Kč/min. Pro řízení elektrického skútru je nutné být držitelem řidičského průkazu skupiny B nebo na motocykl třídy A1.

Úspěch v číslech: Projekt „BeRider“ dosáhl na 23 000 rezervací za tři měsíce zkušebního provozu

Služba vyvinutá společností ŠKODA AUTO DigiLab byla spuštěna v pilotním provozu v září 2019 a jednalo se o první nabídku svého druhu v České republice. „BeRider“ se za velmi krátkou dobu stal modelem úspěchu: Do ukončení pilotní fáze v prosinci 2019 zaznamenala tato služba více než 23 000 rezervací. Za tuto dobu dosáhl „BeRider“ pozoruhodných rekordů. Nejdelší trasa ujetá na jeden zátah tak činila 50 kilometrů, nejaktivnější uživatel absolvoval 151 jízd. Rekord za nejdelší celkovou absolvovanou trasu náleží věrnému zákazníkovi, který ujel 1 000 kilometrů. V průměru ujely elektrické skútry Prahou 5,9 kilometru za jednu rezervaci. Zákazníci přitom využívali bezemisní jednostopá vozidla především k jízdě do práce i jako dopravní prostředek ve volném čase.

Oficiálním uvedením služby sdílení elektrických skútrů na trh si ŠKODA AUTO vytváří ještě výraznější pozici jako poskytovatel integrovaných služeb pro mobilitu – i pro ty, kteří nechtějí mít vlastní auto. Hlavním cílem je přinášet užitek pro zákazníka a přitom ulevit životnímu prostředí. Důležitou roli zde hrají jak propojená mobilita a elektromobilita, tak i promyšlená řešení pro „první a poslední míli“.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist