Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Premiéra luxusní jachty Lexus LY 650

Značka Lexus přináší zákazníkům neustále nové a inovativní zážitky, Nyní ve světové premiéře představila svou první luxusní jachtu, Lexus LY 650.

LY 650 je novým ztělesněním výzvy značky Lexus přinášet unikátní a dechberoucí zážitky i mimo sféru automobilového průmyslu. Nová jachta vychází z konceptu Lexus Sport Yacht, poprvé představeného v lednu 2017, a zahrnuje unikátní styling a perfektní jízdní výkon. Lexus, který tímto aspiruje na top místo mezi značkami luxusního životního stylu, spojil pokročilou technologii s důrazem na poctivé řemeslo. Tak vznikl mimořádný zážitek, který stimuluje smysly uživatele a překračuje jeho očekávání, nyní i na moři. LY 650 je doslova a do písmene vlajkovou lodí mezi jachtami a je novým ztělesněním filozofie „CRAFTED“ značky Lexus, v níž se snoubí pozornost vůči detailům s pohodlím a uspokojením požadavků cestujících ve všech myslitelných aspektech.

Tvar trupu, dostatečně objemná záď, jakož i další prvky ve spojení s nádherně klenutými liniemi dodávají LY 650 jedinečný a osobitý stylový vzhled. Spolupráce s italským designovým studiem Nuvolari Lenard vyústila v pokročilou konstrukci a pohodlný obytný interiér, v němž je vysoká kvalita přítomna v každém detailu. Cílem bylo vytvořit loď, která nabídne vzrušující zážitek z jízdy tak typický pro Lexus. LY 650 se doslova vznáší díky lehkému a extrémně pevnému trupu z kompozitního materiálu, kombinujícího CFRP (plast vyztužený uhlíkovým vláknem) a GFRP (plast vyztužený skleněným vláknem), vyrobeného ve spolupráci se společností Marquis Yachts LLC. LY 650 dále využívá LY-Link, pokročilou technologii pro konektivitu lodí, která v pravidelném režimu sdílí aktuální informace a umožňuje kontrolovat různé funkce jachty.

LY 650 je postavena ve spolupráci se špičkovými odborníky v Marquis Yachts z Pulaski ve Wisconsinu v USA. Na začátku začlenili pracovníci Marquis Yachts do tvořivého procesu osvědčený výrobní systém Toyota, který zaručil zvýšení efektivity výroby a kvality. Nová jachta se představí na mezinárodní výstavě lodí ve Fort Lauderdale na Floridě, která se koná od 30. října do 3. listopadu 2019.

Jak prohlásil prezident Toyota Motor Corporation Akio Toyoda: „LY 650 symbolizuje vzestup značky Lexus, která aspiruje na to, stát se plnohodnotnou luxusní značkou zasahující i mimo sféru automobilů. Díky týmu pracovníků Marquis Yachts a Toyota, jež zavedla systém Toyota Production, byl umožněn přerod filozofie „CRAFTED“ značky Lexus v realitu ztělesněnou luxusní jachtou. CRAFTED zosobňuje uživatelsky nesmírně příjemný koncept, který se snoubí s mimořádnou pečlivostí v každém detailu. Opravdu se velmi těším na okamžik, kdy LY 650 předvede svou krásu a skvělou kvalitu v oceánech celého světa. Jako společnost, jejímž hlavním programem je mobilita, neustále hledáme nové možnosti pohybu ve všech sférách, nyní tedy i na moři.“

Hlavní vlastnosti LY 650:

Vyjádření designového rukopisu značky Lexus v podobě téměř 20metrové luxusní jachty

 • LY 650 je jachta typu flybridge s nádherně zaoblenými liniemi ve stylu konceptu Lexus Sport Yacht. Je elegantní a zároveň sportovní. Její silná a výrazně tvarovaná příď se pojí s dynamickým trupem, který patří k nejširším ve své třídě. Vše společně tvoří charakteristické poznávací znaky LY 650, střecha pak připomíná kupé. Boky zádě ještě více zvyšují jízdní výkon.

 • Jachta, která je premiérou značky Lexus, je nabízena ve volitelné dvoutónové barevné kombinaci podtrhující její jedinečný tvar a plně vystihující podobu konceptu Lexus Sports Yacht z roku 2017. Metalické akcenty na přídi, bočních okénkách a vstupní otvory pro vzduch ve tvaru L vytvářejí ikonický obraz jachty Lexus.

 • V interiéru se snoubí pokročilý design a omotenashi (typická pohostinnost srdečného a vřelého rázu a naplňování lidských potřeb) ve snaze docílit vysoké kvality, která je charakteristickým znakem značky Lexus. Zde se projevuje v čistém, jasně bílém interiérovém prostoru, jenž dodává pocit volnosti a svobody. Oblé linie a kreativní osvětlení zajišťují příjemný pocit pohodlí a bezpečí.

 • Praktické salónové uspořádání zahrnuje kapitánské dvojsedadlo, pohodlné sedačky umístěné v přední části, na zádi je pak kuchyňka. Pod salónem se nacházejí tři elegantní kajuty se světlou výškou přesahující dva metry. Každá kajuta je vybavena vlastním příslušenstvím se sprchou.

Výjimečný výkon a tichý chod

Aby bylo dosaženo vzrušujícího výkonu, který je typický pro Lexus, byla LY 650 pečlivě navržena a zkonstruována tak, aby poskytovala jak jízdní pohodlí, tak dynamickou odezvu i na ten nejmenší pohyb kormidla, a to v každé situaci v průběhu plavby.

 • Pohonná jednotka využívá dva motory Volvo Penta® IPS3 (1350/1200/1050). Jejich propojením s unikátním tvarem kýlu, navrženého pomocí výpočetního modelování dynamiky, dosáhl Lexus nejen vysokého výkonu a nízké spotřeby paliva, ale také mimořádné stability a manévrovatelnosti. LY 650 se pyšní celou řadou funkcí podporujících pilotáž, včetně ovládání pomocí joysticku, udržování pozice na fixním bodu na moři a funkce automatického ovládání klapek.

 • Kýl a horní část trupu jsou konstruovány z materiálu CFRP, který lodi propůjčuje lehkost a vysokou pevnost, přispívá k vysoké rychlosti a pohodlné plavbě. Na konstrukci hlavních stěn jsou použity sendvičové panely s excelentní zvukotěsností, které pomáhají zajistit výjimečně tichý chod nerušící příjemnou konverzaci.

Mimořádný uživatelský zážitek díky pokročilým technologiím

 • LY-Link, pokročilá technologie lodní konektivity, v pravidelných intervalech sdílí a poskytuje nejrůznější informace. Technologii lze využít pro monitorování plavidla a zasílání notifikací prostřednictvím textových zpráv v případě odhalení jakékoli abnormality. Zároveň zvyšuje pohodlí, protože umožňuje dálkové vypínání a zapínání takových komponentů, jako je například systém klimatizace a osvětlení na lodi pomocí chytrého telefonu.

 • V kapitánském sedadle ocení cestující snadnou ovladatelnost prostřednictvím stylového ovládacího panelu s dotykovou obrazovkou.

 • K dispozici je také možnost instalace ozvučení surround systémem značky Mark Levinson® se subwoofery, který v salónu vytvoří špičkový akustický zážitek srovnatelný s koncertní síní.

Perfektní řemeslné zpracování a kvalita systémů značky Toyota

 • Výrobu LY 650 zajišťuje Marquis Yachts ve Wisconsinu. Mimořádné řemeslné schopnosti zdejších pracovníků ve spojení s bohatými zkušenostmi a výrobou takumi se otiskují do každého ručně tvarovaného trupu s individuálně navrženým barevným provedením. Vše je vytvářeno s naprostou přesností, která je uplatňována také při strojním opracování a sváření. I ty nejjemnější detaily z nerezové oceli jsou ozdobou paluby a pro každé plavidlo jsou vyráběny na zakázku řemeslným zpracováním takumi. Detaily z pravého dřeva, zakázkový nábytek a ručně šité povrchové materiály jsou pomyslnou zlatou tečkou.

 • Při výrobě LY 650 uplatňují Marquis Yachts úspěšný výrobní systém Toyota, který je zaměřen na dokonalé zvládnutí zpracování a neustálé zlepšování činností, které jsou prováděny tak, aby byla vždy zajištěna efektivita a maximální kvalita.

Zahájení prodeje: 30. října 2019

Hlavní specifikace LY 650

Celková délka

65 stop a 5 palců (19,94 metrů)

Šířka

18 stop a 11 palců (5,76 metrů)

Možnosti motorizace

Dva Volvo Penta® IPS
každý s výkonem 1350, 120
0 nebo 1050 HP

Kapacita nádrže

1 060 galonů (4 012 litrů)

Kapacita vody

225 galonů (852 litrů)

Kajuty

3 luxusní kajuty (s celkovou kapacitou 6 lidí)

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist