Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Podle čeho vybrat pracovní rukavice

Ochrana rukou je při většina činností velmi důležitá. U spousty povolání se prostě a jednoduše neobejdete bez kvalitních pracovních rukavic. Vybírat ty správné byste měli podle různých aspektů. Najít univerzální rukavice, které by se hodily pro jakoukoli činnost, bývá velmi náročné. Spíše se jedná o nereálnou záležitost. My se proto podíváme na hlavní aspekty této nelehké volby.

Účel využití rukavic v hlavní roli

Důležité je si promyslet, před čím by vás vlastně pracovní rukavice měly chránit. Tradičně se pro konkrétní profese vyrábí rukavice dielektrické, jednorázové, chemické, svářecí, neprořezné, odolné vůči teplu, zimní, úklidové a jiné. Od takovýchto vlastností se také odvíjí materiál využitý pro jejich šití. Co se týká materiálů, velmi oblíbené jsou například bavlna a kůže. Používá se ale i jiný textil. Samozřejmostí je výběr mezi dámskými, pánskými a dětskými modely rukavic.

Odolnost rukavic se sortuje dle norem

Určitě není od věci sledovat u pracovních rukavic především normy, podle nichž poznáte, před čím a jak vás takové pracovní rukavice vlastně chrání. Sledovat je třeba piktogramy, které udávají, před čím jste chráněni. Norma do roku 2017 se soustředila na celkem 4 body. Nově byla rozšířena o další dva a nyní pojímá celkem 6 bodů. Jestliže je u jakékoli rukavice v souvislosti s normami uvedeno písmeno x, znamená to, že rukavice zkrátka v dané oblasti neuspěla. Nově se zmiňovaná norma zaměřuje na odolnost proti oděru, prořezu, protržení, propíchnutí, proříznutí a nárazu.

Nezapomínejte ani na design

Velmi důležitý je také vzhled rukavic. Rozhodně se vyplatí dbát i na tuto kategorii, která je pro mnohé zdánlivě nevýznamná. Ostatně i jiné ochranné pomůcky by měly být barevně a designově dokonale sladěné. Především v pracovní oblasti je třeba mít nějakou solidní firemní identitu.

Zdroj obrázků: welcomia / Shutterstock.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist