Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Nařádí, s kterým by měl umět každý správný muž

Když dostaneme klíče do nového vysněného domu, obvykle nepřemýšlíme o tom, co by se dalo vylepšit nebo opravit. Problémy možných poruch nebo oprav se zdají být vzdálenou perspektivou. Pán domu, i když nevykazuje vášeň pro kutily, by však měl myslet na nákup alespoň základních nástrojů, které se mohou v budoucnu ukázat jako velmi užitečné. Nikdy totiž nevíme, co bude třeba doma opravit.

S jakým nářadím by měl umět pracovat každý muž?

K dispozici jsou různé sady nástrojů, ale před nákupem je třeba zvážit, která z nich bude pro nás ta pravá. Jinou sadu si zvolí kutil, který se nebojí ani elektrické pily a jinou sadu si vybere ten, kdo jen chce mít po ruce základní nářadí pro případné opravy či přibití poličky. Kutilové budou vědět, co nejlépe potřebují. Níže uvedený seznam zahrnuje nářadí, které by doma nemělo chybět a muž by s ním měl umět pracovat.

  • Kladivo – se hodí rozhodně v každé domácnosti

  • Sada klíčů nebo alespoň nastavitelný klíč, běžně známý jako žába nebo francouzák, který nahradí celou sadu plochých klíčů. Má nastavitelný otvor pro čelist, díky kterému je možné šroubovat různé velikosti šroubů.

  • Šroubováky, nejlépe celá sada v různých velikostech a s různými hroty. Ne každý šroub lze odšroubovat plochým šroubovákem.

  • Kombinované kleště, také nazývané kleště nebo univerzální kleště, které budou použity pro mnoho druhů činností.

  • Vodováha, zvláště užitečná, když stěny nebo podlaha nejsou dokonale vodorovné, a je třeba například upravit chladničku.

  • Nůž s výsuvnou čepelí se ukáže jako nenahraditelný pro ořezávání koberců nebo tapet, stejně jako u mnoha jiných domácích pracích.

  • Šrouby a matice, hmoždinky. Je vhodné mít více a v různých velikostech, protože budou užitečné pro různé zavěšování a montování.

  • Izolační páska, která nejen ochrání elektrické dráty, ale také se může použít pro vodotěsné utěsnění spojů.


Výše uvedené nástroje jsou zcela nezbytnou základní sadou naší domácí výbavy. Vyplatí se přidat jednoduchý štětec, špachtle nebo čepel s držadlem.

Které elektrické nářadí je vhodné si koupit?

Základními nástroji v této kategorii, které by muž měl mít doma, jsou vrtačka a šroubovák.

  • Vrtačka je užitečná pro mnoho domácích a renovačních prací i k zavěšení police na zeď. K dispozici jsou dva typy vrtáků - s a bez příklepu. Nejlepší je zvolit vrtací kladivo, protože je funkčnější a umožňuje vrtání i do velmi tvrdých betonových stěn. Stačí si vybrat správný model s rychloupínacím sklíčidlem namísto klíče, protože klíč může být snadno ztracen a pak bude problém. Mějte na paměti, že výkon zařízení by neměl být menší než 500 wattů.

  • Aku šroubovák pomůže s takovými pracemi, jako je šroubování nábytku. Díky tomu můžete šrouby zašroubovat velmi rychle. Pro začátečníky stačí akumulátorový šroubovák s lithium-iontovou baterií.

Co je třeba zvážit při výběru nářadí?

Je známo, že každý by chtěl koupit trvanlivé a kvalitní vybavení za nejnižší možnou cenu. Při výběru nástrojů je třeba věnovat pozornost informacím výrobce o parametrech a možnostech zařízení. Poté můžete posoudit, zda je to dostatečné vybavení pro splnění našich potřeb. Dalším ukazatelem bude náš rozpočet. Někdy se stává, že si nemůžeme dovolit příliš mnoho výdajů a jsme v pokušení koupit si nejlevnější nástroje, abychom je měli po ruce, když to bude potřeba. Toto není nejrozumnější řešení, protože se může ukázat, že za měsíc nebo dva budeme nuceni kupovat nové nástroje, protože nejlevnější z nějakého důvodu nefungují jak mají. Vyberte si ověřeného výrobce a jeho produkty. Získáte tak dobrý poměr kvality a ceny.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist