Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

LEXUS odhalil koncept nové sportovní jachty

LEXUS odhalil koncept nové sportovní jachty na ostrově Di Lido v zátoce Biscayne u Miami na Floridě. Jedná se o vizi výkonné prémiové jachty. Automobilka tím ukazuje své představy o vstupu do dalších oblastí životního stylu a trávení volného času. Otevřená sportovní jachta pro šest až osm hostů s propracovaným ztvárněním a handlingem, typickým pro Lexus, pohání dvojice vysoce výkonných motorů Lexus V8. 

Počátky vzniku konceptu

Divize Toyota Marine před několika lety pozvala prezidenta TMC Akio Toyodu k několikadenní cestě na moři na palubě prémiových jachet nové třídy Ponam, které budou uvedeny na japonský trh. Akio Toyoda byl jakožto jezdecký mistr automobilky inspirován výkonem přeplňovaných vznětových jednotek a ovladatelností i stabilitou propracovaných lodních trupů. V roli manažera na pozici Chief Branding Officer společnosti Lexus International uviděl možný potenciál stylových prémiových jachet jakožto doplňku životního stylu značky Lexus.

V návaznosti na to pak divize Toyota Marine přišla s představou, jak prostřednictvím výkonné prémiové jachty rozšířit záběr značky Lexus o další oblasti životního stylu a trávení volného času. Výsledek tohoto projektu odhalil Lexus 12. ledna 2017 v podobě průběžné ověřovací studie Lexus Sport Yacht, která se prezentovala na ostrově Di Lido v zátoce Biscayne u Miami na Floridě.

Design:

Tým z Vývojového centra designu Lexus v japonském Toyota City dostal stručné zadání navrhnout otevřenou sportovní jachtu pro rekreační denní plavby se šesti až osmi hosty na palubě, poháněnou dvojicí vysoce výkonných jednotek Lexus V8, pyšnící se propracovaným stylem a skvělou ovladatelností.

Koncept byl hotový v létě roku 2015, kdy jej vyhodnotil starší výkonný manažer Tokuo Fukuiči, vedoucí globální návrhář a prezident společnosti Lexus International Co., společně se starším výkonným manažerem Šigekim Tomojamou, manažerem divize Toyota Marine, a prezidentem Akio Toyodou.

„Tento koncept plavidla Lexus Sport Yacht nám umožnil zkoumat, jak by se designový jazyk Lexus mohl uplatnit i v produktu pro námořnictví,“ uvedl Jošihiro Sawa, výkonný viceprezident společnosti Lexus International, a doplnil: „Pro vývojové centrum designu Lexus se jednalo o nesmírně atraktivní projekt. Získané zkušenosti jsou pro nás neocenitelné, neboť podněcují kreativní energii a posouvají naši představivost i za hranice světa automobilů, který dobře známe.“

Vybraný návrh v průběhu roku 2015 procházel dalšími úpravami společně s tím, jak divize Toyota Marine připravovala konstrukci a palubní námořní systémy. Koncept Lexus Sport Yacht odhalený v Miami je jednorázovým zakázkovým projektem bez ambicí na sériovou výrobu.

Divize Toyota Marine se rozhodla výrobu tohoto jediného kusu svěřit skupině Marquis-Carver Yacht Group společnosti Pulaski z amerického Wisconsinu, opírající se o vlastní konstrukční zázemí, výrobní možnosti a zkušenosti s velkými ručně sestavovanými konstrukcemi z kompozitních materiálů.

Vlastnosti

Studie Lexus Sport Yacht je ztvárněna tak, aby horní paluba i vnější část trupu hladce navazovala na vnitřní konstrukci. Obě tyto části přitom tvoří jediný masivní ručně usazovaný kompozit složený z dvousložkové polyuretanové a epoxidové hmoty, vyztužený ručně pokládanými tkanými uhlíkovými vlákny. Výsledný kompozitní materiál nese označení CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny). CFRP představuje technologii využívanou při konstrukci závodních vozů a supersportů (jako např. Lexus LFA), vysoce výkonných letadel, závodních lyží a jízdních kol nebo špičkových závodních plachetnic.

Jedinečná konstrukce konceptu Lexus Sport Yacht z materiálu CFRP v porovnání s klasickou konstrukcí z plastu vyztuženého skelnými vlákny (FRP) ušetřila bezmála 1 000 kilogramů hmotnosti. Konstrukce trupu pod hladinou vody je stupňovitá kvůli snížení odporových sil a vyváženému ovládání za vysokých rychlostí.

Koncept je poháněn dvojicí benzínových motorů 5,0 litru V8, původem z vysoce výkonné jednotky 2UR-GSE určené pro kupé Lexus RC F, sportovní sedan GS F a nový cestovní vůz LC 500. Každý z motorů nabídne výkon přes 440 koní/328 kW. Jachta tak prostřednictvím hydraulicky řízených stacionárních/závěsných jednotek na zádi dosahuje rychlosti až 79 km/h (43 uzlů). Zajíždění do doku usnadňuje příďový příčný pohon ovládaný pomocí joysticku.

Kapitán ovládá a sleduje palubní systémy prostřednictvím barevného dotykového panelu u kormidla. Na displeji se zobrazují údaje GPS, digitální mapy, údaje radaru snímajícího situaci nad hladinou, informace sonaru, soustavy osvětlení a zábavního systému. Sedadlo kapitána je elektricky nastavitelné. Vyklopením loketních opěrek vzniknou po stranách nouzová sedadla pro ty nejvzácnější hosty.

Přední kabina cestujících láká luxusní kůží v kvalitě Lexus, včetně ozdobných dekorů ze dřeva a skla. Pohodlné prostředí pro pobyt v naprostém soukromí zaručuje výška ke stání, pohovka k usazení šesti osob se stolem a klimatizace. V kuchyňce najdeme sporák se dvěma hořáky, dřez a chladničku zabudovanou pod pracovní deskou. Součástí krásně zpracované toalety je i sprcha.

Integrovaný audio-video zábavní systém, navržený italským studiem Videoworks, nabízí plnou konektivitu prostřednictvím 4G Wi-Fi a WAN. Ozvučení zajišťují reproduktory Revolution Acoustics, zabudované do stropního panelu, spolupracující s digitálním zesilovačem Mark Levinson® Reference.

Technická specifikace - předběžné údaje

Celková délka 12,7 m
Největší šířka lodi 3,86 m
Užitečné zatížení 8 osob
Výkon, celkem 885 k / 660 kW
Maximální rychlost 43 uzlů

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist