Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Koncept sportovní jachty Lexus získal cenu

Jedinečný koncept sportovní jachty Lexus Sport Yacht získal na japonské mezinárodní přehlídce plavidel v Jokohamě speciální cenu „Plavidlo roku“. Po svém odhalení v lednu 2017 ohromil automobilový i jachtařský svět. Šigeki Tomojama během přebírání ceny na japonské mezinárodní přehlídce plavidel oznámil, že prémiová jachta Lexus brzy vstoupí na světové trhy.

Po úžasných zkušenostech s konstrukcí, výrobou a prezentací konceptu sportovní jachty Lexus v loňském roce jsme se rozhodli učinit další odvážný krok, kterým je výroba zbrusu nové větší jachty, vycházející z propracovaného charakteru konceptu, který doplňuje o vyšší míru pohodlí a prostoru,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Corp., Šigeki Tomojama. „Prodeje v USA plánujeme spustit ve druhé polovině roku 2019, zatímco na japonském trhu by se jachta měla objevit na jaře 2020.“

Nová jachta staví na partnerské spolupráci se společností Marquis-Larson. Nově připravovaná sportovní motorová jachta typu flybridge o délce 65 stop bude mít pod palubou luxusní soukromé kajuty a společný prostor až pro 15 hostů.

Online služby na bázi nové firemní platformy služeb mobility (MSPF) zajistí potřebné zabezpečení, integraci chytrých telefonů, dálkovou diagnostiku i údržbu.

Technické specifikace, ceny a další podrobnosti k jachtě o délce 65 stop budou teprve oznámeny.

Koncept Lexus Sport Yacht

Koncept sportovní jachty Lexus připravilo návrhářské oddělení Lexus Design s cílem zkoumat nové oblasti luxusního a aktivního životního stylu. Samotnou fyzickou podobu konceptu zkonstruovala divize Toyota Marine a průběžná ověřovací studie byla vyrobena v partnerské spolupráci se společností Marquis-Larson Boat Group ze skupiny Pulaski (Green Bay) v americkém státě Wisconsin.

Trup, vnitřní konstrukce a nástavba zakázkové sportovní motorové jachty s otevřenou palubou a délkou 42 stop byla vyrobena ručním pokládáním uhlíkové tkaniny s obsahem dvousložkové polyuretanové pryskyřice, přidávané napařováním ve vakuu. Koncept sportovní jachty Lexus poháněly dva benzínové motory 5,0 litru V8, původem z vysoce výkonné jednotky Lexus 2UR-GSE určené pro kupé Lexus RC F, sportovní sedan GS F a model LC 500, zde v modifikaci pro použití v námořních plavidlech.

Koncept sportovní jachty Lexus může posloužit k velmi rychlé a luxusní přepravě až osmi lidí, kteří mají k dispozici i high-tech multimediální zábavní systém a ručně vyráběné obklady ze dřeva a kůže.

Technické specifikace: Koncept sportovní jachty ‚Lexus Sport Yacht 2017‘

CZ tab 1 jacht

Divize Toyota Marine, založená roku 1990 a sídlící v Laguna Gamagori (japonská prefektura Aiči), je jedním z největších výrobců luxusních jachet v Japonsku. Produktová řada Ponam divize Toyota Marine
zahrnuje sportovní rybářské čluny ze sklolaminátu o délce 26 až 30 stop a luxusní cestovní motorové jachty o délkách 31 a 35 stop s celosvařovaným trupem z hliníkové slitiny.

Divize Toyota Marine již v minulosti získala ocenění ‚Japonské plavidlo roku‘ za tyto modely:

2016: Toyota Ponam-28V (luxusní sportovní motorová jachta)

2014: Toyota Ponam-31 (užitková sportovní motorová jachta)

2011: Toyota Ponam-35 (luxusní motorová jachta)

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist