Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí

Každé posezení nad dobrým jídlem nevyhnutelně končí horou špinavého nádobí. Kuchyně s haldou talířů, hrnců a spoustou kuchařského náčiní pak vypadá, jako by se tudy přehnala vichřice. Myčka zkrátka do moderní kuchyně patří. Jak ale vybrat tu správnou? Máme pro vás malý návod i s vysvětlením odborníka.

 
Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí
 

Jak velkou?

Někdy se doma sotva nasnídáte, jindy pořádáte hostinu pro celou rozvětvenou rodinu. Nejlepší je, když si vyberete myčku, která se dokáže přizpůsobit a přitom šetřit náklady.

„Například nové myčky MORA nabídnou skutečně velkou kapacitu pro umytí až 16 sad nádobí, sestávající ze 170 kusů nádobí, příborů, náčiní, skleniček, šálků, podšálků v jednom cyklu se spotřebou od 9,6 l. Tím, že je můžete lépe využít, pomohou ve srovnání s myčkou s kapacitou 14 sad nádobí za rok ušetřit při běžném provozu spoustu času, energie a dalších cenných 330 l vody,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

A dodává: „Když máte nádobí málo, můžete zvolit AUTO program – šetří až 50 % energie díky jednoduché detekci míry znečištění nádobí pomocí speciálních senzorů. Myčka pak automaticky upraví délku hlavního mycího cyklu a teplotu vody, která může být v rozmezí 45 až 65 °C. Automatický program je proto vždy nejlepším a energeticky nejúspornějším způsobem mytí nádobí.“

 
Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí
 

Kolik košů a kolik ramen?

Nejvybavenější myčky mají tři koše. Do horní příborové zásuvky jde ukládat jednotlivé příbory, kuchařské a servírovací náčiní tak, aby se důkladně umyly, usušily a vzájemně nepoškrábaly. V případě potřeby jde příborovou zásuvku například u vybraných myček MORA zúžit zasunutím levé nebo pravé třetiny směrem ke středu – třeba když máte příborů málo a do středního koše potřebujete spíš umístit vysoké skleničky. Myčky MORA se třemi koši mají tři ostřikovací ramena. Má to svůj důvod – dokonale pokryjí celý vnitřní prostor a výsledek mytí je až o celých 30 % lepší než u myček se dvěma rameny.

U modelů se dvěma koši mají myčky příborový košík, který jde u některých modelů rozdělit na dvě samostatné části, a když je příborů méně, použijete jen jednu samostatnou část. Tu jde podle Jany Neuszerové umístit na více pozic ve spodním koši. Získáte tak cenné místo na víc nádobí, hrnců nebo pánví.

 
Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí
 

Úspory a zase úspory

To kolik bude myčka potřebovat energie a vody na jeden standardní cyklus mytí a sušení najdete na energetickém štítku. Naprosto nejúspornější myčky patří do energetické třídy A nebo B, na štítku najdete i údaj o účinnosti mytí a sušení.

O tom, zda bude provoz úsporný, tichý a myčka bude dlouho sloužit, hodně napoví typ motoru: když na popisku spotřebiče vidíte, že je osazená invertorovým motorem, víte, že bude mít nízkou spotřebu energie, nebude vás rušit hlukem a něco vydrží.

Další nápovědou je, jestli má myčka vedle již zmíněného AUTO programu také ECO program – ten myje zpravidla při 50 °C a je nejúspornější z pohledu spotřeby vody a energie. Hodí se pro mírně znečištěné nádobí. Trvá však zpravidla nejdéle.

S úsporou souvisí i možnost připojení na rozvod teplé vody (do 70 °C) pomocí speciální hadice, odolávající vysokým teplotám. Napojením na přívod horké vody zkrátíte čas trvání programu a snížíte energetickou spotřebu myčky. Je to rozhodně dobré řešení, které je šetrné k životnímu prostředí i k vašemu rozpočtu. Další úsporu představuje možnost přirozeného dosušení nádobí vzduchem při pootevřených dvířkách myčky.

 
Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí
 

Čištění bez námahy

Každý spotřebič, myčku nevyjímaje, potřebuje čištění, aby byl provoz úsporný a bezproblémový. Některé myčky vám ale hodně samy pomohou.

„Například u vybraných myček MORA stačí jednou za měsíc spustit automatický program, který zbaví nečistot vanu myčky, ostřikovací ramena a trysky. Dokonce i filtr využívá automatický oplachovací systém, který spolu s automatickou prevencí ucpání zajišťuje, že filtr bude fungovat bez závad. Přestože je velmi dobře přístupný, bude vyžadovat vaši pozornost skutečně minimálně,“ uzavírá Jana Neuszerová.

 

Kolikrát jste si říkali: něco mi v kuchyni chybí

 

Úsporná pokročilá myčka MORA IM 6687

Plně integrovaná myčka nádobí MORA IM 6687 s XXL kapacitou, se třemi koši a třemi ostřikovacími rameny perfektně umyje a usuší v jednom cyklu až 16 sad nádobí se spotřebou 9,6 l vody. Nádobí stabilně umístíte díky praktickým držákům s protiskluznými trny nebo sklopným držákům talířů v inovovaném, nyní vyšším spodním koši. Mezi osmi programy nechybí úsporný AUTO program se senzorovou technologií nebo nový rychlý hodinový program při 65 °C, který jde se speciální funkcí RychléMytí zkrátit na rekordní čtvrthodinu. Nechybí sanitační program ExtraHygiena nebo možnost úsporného dosušení nádobí při pootevřených dvířkách. Tichá myčka s invertorovým motorem a s hlučností jen 42 dBA má i automatický samočisticí program i oplachovací systém pro čištění filtru. Doporučená cena je 12 990 Kč.

 

MORA PLNÁ ŽIVOTA – www.mora.cz

 

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let. I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. Mohou tak v nové troubě rovnou připravit spoustu dobrot pro své blízké. A k indukční varné desce z řady VDIT získají kvalitní nerezovou pánev zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“. 
Zdroj foto: MORA

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist