Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Kde se vzal ženšen a proč ho musíte vyzkoušet?

Ženšen je odpradávna považován za bylinu dlouhověkosti. Je to jedna z nejstarších, nejznámějších a nejrozšířenějších bylin na světě. Ženšenu se také říká všehoj ženšenový. Toto přízvisko si ženšen vysloužil díky svým skvělým a širokým účinkům na organismus.

Kde se vzal ženšen?

Ženšen je vytrvalá rostlina s masitým kořenem. V přirozeném prostředí se vyskytuje na severní polokouli v zemích, jako je Čína, Bhútán a Korea. Vědecký název ženšenu je Panax ginseng. Ženšen se v čínské medicíně používá již více než dva tisíce let a je považován za prospěšný při různých tělesných i duševních stavech včetně úzkosti, deprese, únavy a nespavosti. Ženšen je dostupný v několika formách, dopřát si můžete kapsle naplněné práškem ze ženšenu anebo samotný prášek, který snadno nasypete třeba do jogurtu anebo jej rozmícháte ve vodě a vypijete. Za nejkvalitnější je považován ženšen pocházející z oblastí Asie.

Kde se vzal ženšen a proč ho musíte vyzkoušet?

Co je obsaženo v ženšenu?

Hlavní účinné látky ženšenu se nazývají ginsenosidy nebo panaxosidy. Ginsenosidy jsou skupinou saponinů, což jsou přírodní chemické sloučeniny. V asijském ženšenu bylo identifikováno více než 30 různých typů ginsenosidů. Předpokládá se, že tyto sloučeniny jsou zodpovědné za blahodárné účinky ženšenu. Ženšen patří mezi nejznámější adaptogeny, tedy látky pomáhající organismu přizpůsobit se okolním podmínkám včetně stresových situací. Vedle ženšenu je za adaptogen považována například také guarana. Prášek z guarany pomůže s nastartováním metabolismu, ale také s rychlejším spalováním tuků.

Kde se vzal ženšen a proč ho musíte vyzkoušet?

Co s přebytkem energie?

Když už vás některý z adaptogenů nakopne k vyšším výkonům, můžete konečně začít se sportem, jak jste si dlouho přáli. Pokud vás ještě trápí kila navíc, nepřehánějte to zpočátku, abyste si nezničili klouby a zkuste začít třeba plavat. O tom, jak zhubnout plaváním bylo napsáno mnoho příruček, ale ani jedna z nich určitě neradila zničit se hned na začátku. Proto si každý pohyb raději užívejte a snažte se v něm nalézt zalíbení. Protože jen to, co vás bude bavit, má šanci na to, abyste u toho zůstali déle. Nejlépe celý život. Jakmile se vám podaří trochu zhubnout, můžete přidat další aerobní pohyb, například jízdu na kole nebo pomalý běh. Postupem času se tak můžete dopracovat ke slušné kondici.

Kde se vzal ženšen a proč ho musíte vyzkoušet?

Zdroj foto: Eshop.guaranaplus.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist