Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Jak vybrat čtečku knih, která vás doprovodí na dovolenou?

Jste náruživý čtenář a pokaždé, když se balíte na dovolenou, marně hledáte místo pro všechny své knihy? V tom případě je nejvyšší čas pořídit si elektronickou čtečku. K moři nebo na hory tak s vámi odjede klidně celá knihovna.

Proč si pořídit čtečku knih?

Jasně, papírovým knihám se nic nevyrovná. Avšak pokud jde o cestování, nejsou zrovna ideálním parťákem. Nejen že zabírají spoustu místa v zavazadle, které je většinou už dost nacpané potřebným oblečením a botami, ale také se dost pronesou. Zato elektronická čtečka knih je úsporná, lehká a pojme až tisíce knižních titulů.

Výhody čtečky

  • Velká paměť – Čtečky pojmou až tisíce knižních titulů, takže nuda na dovolené rozhodně nehrozí.

  • Malé rozměry a nízká hmotnost – Čtecí zařízení je přibližně stejně velké a váží podobně jako jeden román od Třeštíkové. A to mluví za vše.

  • Podsvícení/nasvícení a nastavení písma – Díky čtečce si můžete pohodlně číst i večer nebo v noci, když už kolem všichni ostatní spí. Navíc si můžete libovolně měnit velikost písma.

  • Nižší cena e-knih – Vyšší pořizovací cena čtecího zařízení je vykompenzována nižší cenou elektronických knižních titulů. Z dlouhodobého hlediska tak pořízením čtečky neprohloupíte.

Jak vybrat čtečku knih, která vás doprovodí na dovolenou?

Zaostřeno na displej

Při výběru čtečky se primárně zaměřte na její displej, právě ten má totiž největší vliv na čtenářský zážitek. Rozhodně doporučujeme volit čtecí zařízení s tzv. e-ink displejem, který je založen na technologii elektronického inkoustu. Při čtení tak budete mít pocit, že v rukou držíte skutečnou knihu.

Neméně důležitá je velikost displeje, která se udává v palcích. Hledáte-li čtečku na cestování, bude vám vyhovovat skladnější zařízení s úhlopříčkou do 7 palců, které pohodlně schováte do větší kapsy. Jestliže budete čtečku používat ke studování materiálů a dokumentů, pak zvolte model s úhlopříčkou do 10 palců.

Dotykový displej, nebo tlačítka?

Elektronické čtečky lze ovládat buď dotykem, nebo klasickými tlačítky. Pro běžného uživatele, který plánuje používat čtečku především ke čtení knih, je zcela dostačující tlačítková verze. Pokud však chcete na čtečce zapisovat více textu a využívat i další doplňkové funkce, jako je například slovník, dotykový displej je rozhodně lepší volbou.

Tip: Nemůžete-li se rozhodnout pro jednu z uvedených variant, pak vás jistě potěší, že na trhu najdete i čtečky, které disponují dotykovým displejem a zároveň i ovládacími tlačítky.

Jak vybrat čtečku knih, která vás doprovodí na dovolenou?

Podsvícení, nebo nasvícení?

Ačkoliv obojí slouží k tomu, abyste mohli pohodlně číst i za zhoršených světelných podmínek, jedná se o dvě různé funkce. Na rozdíl od podsvícení, kdy světlo prochází skrze displej a výrazně tak namáhá oči, je nasvícení umístěno v horním panelu čtečky. Ne každý model ho ale nabízí, proto si zpravidla za tuto funkci připlatíte.

Pozor na podporovaný formát e-knih

E-knihy jsou dostupné v mnoha různých formátech, mezi ty nejznámější patří EPUB, MOBI a PDF. Některé čtečky podporují také formát DOC/DOCX pro čtení dokumentů a MP3 soubory pro poslech hudby. Ne každý model však poskytuje všechny uvedené formáty, proto při výběru čtecího zařízení tento parametr nepřehlížejte.

Co dalšího zohlednit při výběru čtečky?

Kvalitu čtečky ovlivňují také další vlastnosti a funkce, kterými je vybavena. Jak moc důležité pro vás tyto parametry budou, záleží na tom, co od čtečky očekáváte. Nejprve si proto ujasněte, kolik e-knih chcete do čtečky ukládat, jak často ji chcete nabíjet nebo jak do ní budete stahovat knižní tituly. Podle toho pak volte velikost paměti, výdrž baterie a způsob připojení k PC.

Jak vybrat čtečku knih, která vás doprovodí na dovolenou?

Odpočiňte si při četbě svých oblíbených knižních titulů, ať jste kdekoliv. Elektronická čtečka knih vám to umožní, tak na nic nečekejte a inspirujte se těmi nejlépe hodnocenými modely na Heurece. Porovnejte mezi sebou nabídky několika e-shopů a vyberte si čtecí zařízení, které přesně splňuje vaše požadavky.

Jak vybrat čtečku knih, která vás doprovodí na dovolenou?

Zdroj foto: Heureka.cz, Pexels.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist