Připravujeme

Obsah:

ÚNOR / BŘEZEN 2020

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2020

A ještě mnohem více...

image_8121

Ekologická likvidace vozidla je vaše povinnost

Víte, kolik různých materiálů se ukrývá v autě? Plast, guma, kov, nehledě na všechny ty kapaliny, jež by mohly znečistit životní prostředí. Právě proto je tak důležité, aby bylo každé auto, které již dosloužilo, odvezeno na vrakoviště k ekologické likvidaci.

Málokomu se poštěstí vícekrát v životě, aby se musel starat, co udělá s autem, které již kompletně dosloužilo. Většinou jej prodáte, dokud ještě jezdí. V situaci, kdy potřebujete opravdu zlikvidovat a odhlásit vozidlo z registru, pak nevíte, co vlastně dělat. Přitom je všechno jednoduché.

Stačí najít vrakoviště ve vaší blízkosti

V první řadě si najděte nějaké vrakoviště, které nabízí ekologické zvrakování. Musí být autorizované pro tuto činnost, aby bylo oprávněné vydat vám potvrzení o ekologické likvidaci. S tím pak dojdete na úřad a oni auto odhlásí. Bez potvrzení o této likvidaci auto z registru nevymažou.

Ale to už předbíháme. Prvním krokem je najít vrakoviště, zvednout telefon a domluvit si termín. Auto můžete přivézt sami, mnohdy vám jsou schopní zajistit odtah, když nadále není pojízdné. Odtah ve většině případů platí vrakoviště, vás ekologická likvidace vůbec nic nestojí.

Měli byste však vědět, že žádost o likvidaci může podat pouze majitel vozu. Musí s sebou přinést velký technický průkaz a libovolný doklad totožnosti (občanský či řidičský průkaz nebo pas).

Auto rozeberou na díly

A co se s autem děje na vrakovišti? Zvrakování chvíli trvá. Nejdříve se vypustí všechny kapaliny, které by mohly škodit přírodě. Poté se odmontuje vše, co odmontovat jde – například airbagy, motor, skla, palubní deska. Nakonec zbyde jen karoserie, jež se rozřeže na menší díly. Guma, kov, plasty, vše se vytřídí, až zbydou jenom poznávací značky, jež se vrátí majiteli společně s potvrzením o likvidaci dle zákona.

Už je vám vše jasné? Pokud jste z Olomouce a okolí, jako vhodná varianta se nabízí Autovrakoviště Morava, které je oficiálním partnerem německé firmy CALLPARTS System.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist