Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Domácí wellness jako životní styl i cesta ke zdraví a kondici

Moderní domácí wellness se čím dál častěji stává součástí nových domů i bytů. Jde o speciální prostory, které obsahují relaxační prvky jako je vířivka, sauna, ochlazovna, ale také místo pro odpočinek a regeneraci po jednotlivých wellness procedurách.

Splněný sen: vodní a tepelná zóna v dokonalém souladu

Zvláště nyní, v době, kdy je každé veřejné wellness z důvodů nařízení Vlády ČR uzavřené, dochází k úplnému docenění domácích wellness. Ta jsou ve své podstatě zmenšeninami těch veřejných. Jen doma nemusíte platit vstupné a můžete si své wellness užívat, kdykoli vás napadne.

Každé dobře navržené domácí wellness obsahuje dvě zóny: tepelnou a vodní. Obě jsou propojené společnou relaxační zónou pro odpočinek, doma většinou ve formě odpočívárny, tj. pohodlného lehátka, často s možností poslechu oblíbené hudby, případně i osvětlené barevnými světly.

Domácí wellness jako životní styl i cesta ke zdraví a kondici

Do tepelné zóny patří tyto wellness prvky:

  • infrasauna:

Dřevěná kabina, kde jako ohřev slouží infrapanely. Ty neohřívají vzduch, ale pomocí infrapaprsků prohřívají přímo lidské tělo. Optimální poloha v infrasauně je vsedě, proto nezabírá mnoho místa a nepotřebuje odvětrání.

  • finská sauna:

Má větší nároky na prostor a potřebuje odvětrání. Před použitím se musí roztopit, tj. saunová kamna musí nejprve ohřát všechen vzduch a ten teprve potom prohřívá lidské tělo. Jako součást domácího wellness skvěle poslouží i venkovní sauna na zahradě nebo na terase.

  • parní kabina:

Někdy se také můžete setkat s názvem římské lázně. Nabízí více druhů lišících se teplotou a vlhkostí prostředí. Většinou jde o místnost se stěnami obloženými keramikou, právě kvůli vysoké vlhkosti. Speciální generátor vhání do kabiny páru obohacenou o různé vonné látky a aromata. Stěny i podlaha bývají vyhřívané.

Domácí wellness jako životní styl i cesta ke zdraví a kondici

Do vodní wellness zóny patří tyto prvky:

  • bazén:

Větší či menší nádrž s vodou umožňující plavání. Minimální délka pro plavání se doporučuje alespoň 6 metrů, případně lze využít protiproudu. Moderní zahradní bazény mívají vytápěnou vodu, to umožňuje prodloužit koupací sezónu.

  • vířivka

Vana pro více osob s možností mnoha masážních režimů. Voda je vždy vytápěná, konstrukce vířivky umožňuje i venkovní využití po celý rok.

  • ochlazovna

Ochlazovna patří neodmyslitelně ke každé finské sauně. Ochlazování je totiž součástí každého saunového cyklu. Nejčastěji se k ochlazení používá polévací vědro nebo ochlazovací bazének.

Domácí wellness jako životní styl i cesta ke zdraví a kondici

Pořídit si domácí wellness není levná záležitost. Odměnou vám ale budou neopakovatelné chvíle pohody, zbavíte se stresu a posílíte imunitní systém. S výběrem jednotlivých wellness prvků, ale i návrhem a realizací wellness vám rádi nezávazně poradíme v našem wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.wellness-vision.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist