Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Co potřebujete k jízdě na motorce? Základem je kvalitní a bezpečné vybavení

Máte motorku nebo zvažujete její koupi? Pamatujte na to, že je to velká investice, a to nejen do samotného stroje a údržby. Klíčové je pořídit si také ochranné oblečení a řadu doplňků, které vám zajistí bezpečnou a pohodovou jízdu. Co vám nesmí chybět? Vsaďte na takové materiály, ve kterých se budete cítit dobře, ale myslete i na to, aby byly skutečně kvalitní a v případě potřeby vás ochránily.

Kompletní vybavení

Na motorku se musíte obléct doslova od hlavy až k patě. Je jasné, že chybět nesmí odolná helma. Zkuste třeba přilby HJC. Ty vám padnou jako ulité a zajistí naprostou bezpečnost během jízdy i v případě nějakých komplikací. Chybět vám také nesmí kvalitní kalhoty a bunda, které zahřejí za každého počasí a ochrání vás také před deštěm a větrem. Nezbytným vybavením jsou i kvalitní boty, které vám umožní pořádně šlápnout do pedálů a užít si jízdu i v náročném terénu.

Bezpečnost a ochrana na prvním místě

Dobré je myslet také na různé reflexní prvky, které mají při jízdě na silnice zcela klíčovou roli. Při jízdě v přítmí nebo v noci je jakékoliv další osvětlení velmi důležité a pomůže vás ochránit před velmi nebezpečnými situacemi. Přitom tyto ochranné prvky stojí často jen pár korun a pořídíte je takřka všude, třeba i na benzinových pumpách.

Praktické doplňky

Aby byla jízda skutečně pohodlná, je dobré mít kromě základního vybavení i pár věcí navíc. Hodit se vám mohou nejrůznější praktické doplňky, které oceníte. Velmi užitečné jsou speciální moto rukavice, ale neméně příjemné jsou také nákrčníky, šátky, kukly nebo zvláštní termo oblečení se zateplením do obzvláště nepříznivého počasí. Pokud často jezdíte v deštivém počasí, může být dobré pořídit si impregnační sprej, který pomůže zvýšit voděodolnost ve vlhkém prostředí. Vždy ale dbejte na bezpečnost a kupujte jen výrobky, které jsou pro jízdu na motorku určeny a nijak nesnižují vaši pozornost, reakční dobu a výhled.

 

 

Zdroj obrázku: Nikkolia / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist