Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Český zákazník chce kvalitu, říká generální ředitel Lenova Petr Kheil

Lenovo patří mezi přední dodavatele počítačů na českém trhu a s letošním rokem na něj čekají již 36. narozeniny. Významných milníků této společnosti bychom od 80. let nalezli hned několik. Mezi ty nejvýznačnější patří pravděpodobně značka ThinkPad, která si v průběhu času drží pověst kvality a odolnosti i mezi těmi největšími kritiky. Kam dál Lenovo směřuje a jak se mu v současné době daří přiblížil generální ředitel Lenova pro Česko a Slovensko Petr Kheil.

Lenovo je dlouhodobě jedničkou na českém trhu. Jak je tomu v současné době?

Z globální pohledu jsme opravdu dlouhodobě na první příčce. Na tuzemském trhu jsme aktuálně na druhém místě, nicméně záleží na daném segmentu. V sekci Consumer jsme první a máme zde zajímavý rozvoj díky redefinování řady Yoga notebooků. Dále jsme rozšířili sérii IdeaPad a značně jsme posílili herní počítače z rodiny Legion. Z Commercial (B2B) sekce za zmínku určitě stojí i nový ThinkBook, který je určen mladší generaci, ale zachovává některé výhody původních ThinkPadů.

Zmiňoval jste herní segment, který je na velkém vzestupu. Jak se daří Lenovu tam?

Herní segment je pro nás zásadní, což ukazuje i jeho růst a naše silnější pozice na tomto poli. Možnosti v oblasti herních zařízení jsou stále větší. S posílením výkonu a přenositelnosti roste u zákazníků zájem právě o tyto produkty. Mezi naše poslední modely patří Legion Y540 a Y740 či základní herní notebook IdeaPad L340. Co si myslím, že nás odlišuje od konkurence, je střízlivější design, který osloví příležitostné hráče.

Navíc letošní rok bude ve znamení novinek a vylepšování, a to v celém našem portfoliu. V herních noteboocích budou jen nejnovější grafiky Nvidia a procesory Intel Core. Tím zaručíme hráčům nejednu bezesnou noc.

Když se bavíme o herním trhu nelze nezmínit aktuální popularitu e-sportu. Má Lenovo aktivity v této oblasti? Jak tento nový trend vnímáte?

E-sporty vnímám jako velkou příležitost pro budoucí rozvoj. A nejen pro nás výrobce počítačů, ale pro mnoho dalších firem z různých oblastí. Pohybují se zde obrovské částky peněz a bylo by chybou zůstat stranou. Globálně Lenovo sponzoruje několik týmů a má i vlastní ligu. U nás v ČR máme vlastní stáj, která závodí ve Virtual Moto GP. Myslím, že v této oblasti Lenovo drží krok s dobou.

Zajímavý je i segment tabletů, který dlouhodobě příliš neroste. Jak se situace vyvíjí zde?

Tato část trhu se objemově zmenšuje, ale kvalitativně se mění. Obecně je příklon k větším tabletům a nastává přechod k dražším zařízením. Podobný trend je i u notebooků do 10 000 Kč, kde prodeje klesají.

A neparazitují dražší tablety právě na levnějších noteboocích?

To už proběhlo. Lidé teď vyhledají tzv. „power use“, tedy výkonný notebook a k tomu tablet jako sekundární zařízení.

Když se přesuneme zpět k notebookům, říkal jste, že prodeje levných notebooků (pod 10 000 Kč) klesají. Proč tomu tak je? Co Češi chtějí od notebooku?

To má několik důvodů. Prvním je oživení podnikové sféry. Lidé mají zájem o zařízení, která jim poskytnou dostatek výkonu, mají SSD a nejnovější technologie. Dále je teď zájem o kvalitnější displeje s HDR, duální úložiště dat, líbivý design, dlouhou výdrž nebo odolnost samotné konstrukce. A to samozřejmě stojí peníze.

Jaké plány máte pro rok 2020?

S Lenovem se chceme i nadále rozvíjet ve všech oblastech, včetně méně viditelných jako jsou serverová a cloudová řešení. A samozřejmě bychom se rádi dostali zpět na první místo i tady v ČR.

I proto našim zákazníkům přinášíme unikátní službu Lenovo Premium Care. Díky této službě jim pomůžeme se vším, s čím si nebudou vědět rady. Jakýkoliv problem, který zákazník bude mít, bude moct přes Lenovo Premium Care vyřešit. Ať už klienti zavolají, napíšou email nebo chatují, vždy budou komunikovat se skutečnou osobou, která ihned zodpoví dotazy a vyřeší jejich problém. A pokud nebude možné vyřešit na dálku, pošleme k nim technika, aby se na zařízení podíval osobně.

Velkou novinkou je i zcela nová řada notebooků nazvaná Creator. Řada je určená hlavně pro kreativce. Uvědomujeme si, že ke své práci potřebují vysoký výkon a kvalitní rozlišení, proto jsme pro ně vytvořili řadu notebooků Creator.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist