Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Budoucnost podnikání tkví v eko-efektivitě, říká u příležitosti Světového dne vody investor Jaroslav Kaizr

Jen k dnešnímu dni zemřelo, v důsledku nedostatku pitné vody, od počátku letošního roku 396 634 osob a spotřebováno bylo na 1 091 962 bilionů litrů vody. V důsledku nárůstu lidské populace, globálního oteplování a nevratného znečištění, se zásoby pitné vody každoročně ztenčují. Pokud se rychle něco nezmění, podle odhadů odborníků nebude mít, v blízké budoucnosti, až 25 % populace dostatek vody pro běžnou spotřebu. Udržitelné vodohospodářství, zavádění technologií na úsporu vody a pro zadržení vody v přírodě, si ve svých projektech klade za cíl i český developer a generální dodavatel Demaco.

Mottem letošního Světového dne vody, je „valuing water“, v překladu „význam vody“ a klade si za cíl obsáhnout environmentální, sociální i kulturní aspekty tohoto cenného zdroje. Světový den vody zavedla v roce 1993 OSN, důvodem byla alarmující skutečnost, že více jak 1 miliarda světové populace trpí nedostatkem pitné vody. To si uvědomují i mnohé společnosti, které při svém podnikání stále více dbají na udržitelnost a obnovitelnost zdrojů. Jednou z nich je česká jednička v inovacích při revitalizaci brownfieldů, společnost Demaco, jejímž partnerem je investor a jeden z předních odborníků v oblasti komerčních nemovitostí, Jaroslav Kaizr.

„Při výstavbě vždy klademe důraz na hospodárné využívání vody. Maximální zasakování a retence dešťové vody v území, stejně jako úspora spotřeby pitné vody, patří mezi naše hlavní priority. V rámci našich projektů se snažíme držet zásad tak zvané eko-efektivity, tedy zvyšování komfortu a kvality prostředí pro uživatele prostoru, ale zároveň menší zátěže pro životní prostředí,“ říká Jaroslav Kaizr.

Bodují projekty na úsporu vody

Společnost Demaco si zakládá na kvalitě a udržitelnosti svých projektů. Za svůj přístup si vysloužila ocenění Best of Reality 2020. Stříbrnou příčku soutěže obsadila s projektem DMC Pardubice I. zaměřeným na úsporu vody díky systému tzv. obrácených studní. Ty napomáhají ke vsakování vody do půdy a tím i k doplňování rezervoáru spodní vody v dané lokalitě. Namísto odčerpávání podzemních zásob vody přispívá firma touto technologií k jejich doplňování.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:


 

    

Partneři portálu:


 

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist