Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

BORN TO BE FREE

Designér stavby Archangel, Asama Hashmy

Na jedné z motocyklových výstav nás zaujala stavba s názvem Archangel. Kromě toho že získala hodnotná ocenění, má i zajímavý příběh. Chvíli trvalo, než jsme dohledali designéra motorky, ale nakonec se povedlo a máme pro vás rozhovor, představujeme vám muže jménem Asama Hashmy.

Asama Hashmy: na LinkedIn

 

Na jakých motorkách jste začínal? Pamatujete si, kdy začala vaše láska k motorkám?

To už je hodně dávno, začínal jsem jezdit se supersportem, protože ho měli kamarádi. Pak jsem zkusil klasiku, a pak jsem se projel na stavbě. Ten pocit, klid a síla, co jsem cítil, byly rozhodující. Tam asi začal můj zájem.

Jak často vyrážíte?

Na motorkách jezdím každý den a je jedno, jestli je zima nebo teplo, hezky nebo naopak. Prostě vím, že chci vyjet, a nic jiného neřeším. Cesta na dvou kolech, nic jiného v tu chvíli neexistuje.

V čem je čas na motorce tak výjimečný?

Je to neuvěřitelný relax, jedna z nejlepších věcí, co znám. Vyčistíte si hlavu a užíváte si jen jízdu. Vlastně je to splněný sen, nasáváte krásu přírody ubíhající kolem a jste ve stavu absolutního klidu. Máte pocit nekonečné svobody, a teď nemyslím jen tu reálnou nespoutanost, co cítíte, ale i tu mentální.

Jde k něčemu ten pocit přirovnat?

Nevím, jak to nejlépe vystihnout, ale napadá mě třeba láska k hudbě. Někteří lidé milují hudbu, nemusí ji ani nijak zvlášť rozumět, ale u nějaké písničky si zamilují ten rytmus, text. Když ji pak slyší, najednou cítí, že všechno dokážou, do žil jim začne proudit obrovský příval energie a cítí naprostý štěstí. A tady je to podobné. Jde o ten pocit absolutního štěstí. Najednou vše kolem sebe vidíte v nejlepších barvách a máte pocit, že nic není nemožné, a to je skvělý pocit.

Vypadá to, že je to jen mezi Vámi a strojem?

Není to tak přímočaré. On je to takový rituál a vidím hned dvě roviny. Mám rád ten pocit, kdy trávím čas o samotě, sednete na motorku a věnujete se řízení. Někdy nás vyjede víc a je to taky výborný den. Máme skvělou bandu, všichni smýšlíme podobně. Jste s lidmi, kteří mají stejné zájmy, je vám s nimi dobře, navzájem si pomáháte, a navíc s nimi procestujete kus světa. Co víc bych si mohl přát?

Působíte jako člověk, co má obrovskou životní jiskru, je to tímhle koníčkem?

Děkuju. No řekl bych, že z části ano. Především je to ale rodina, která mě podporuje. Bez manželky a synů by to nebylo ono, ani kdybych měl všechny motorky světa. Pokud budu mluvit za sebe, řekl bych, že ježdění na motorce dodává životu jiný rozměr. Pro někoho jsou smyslem života ženy, víno, a zpěv. Pro jiné sex, drogy a rock and roll, pro mě je to ježdění na motorce. Každý musí najít to své, v tom vidím smysl života.

Máte z těch silných strojů respekt?

Musím ho mít. Člověk si to nepřipouští, ale přítomnost smrti je cítit, každý motorkář zná někoho, kdo na motorce zemřel. Musíte být zodpovědný, disciplinovaný a mít respekt, právě proto, že víte, že se může stát cokoliv. Myslím, že to je i jeden z důvodů, proč si tolik vážím života a užívám si ho naplno.

Motorky Vás ovlivnily i ve vaší kariéře?

Je to tak. Jízda mě ovlivnila i v tomhle. Donutila mě vidět věci správně, ať jde o práci, pocity, život, starosti nebo úspěchy. Takže asi není překvapením, že styl a motiv motorek, kterým se věnuji, určila samotná jízda.

Kdy nejraději tvoříte?

Když se vrátím z projížďky, to jsem totiž ve stavu, kdy mohu v klidu přemýšlet a nacházet nejlepší řešení na výzvy ve firmě, nebo v každodenním životě.

Co považujete za svou nejlepší práci?

Pokud se bavíme o motorkách, tak by to byl Archangel, pracoval jsem na ní dlouho a rozhodl jsem se do ní dát vše. Je to umělecké dílo, můj odkaz, moje zpověď. Poznáte to v designu, je zdobená airbrush technikou, když ji na sebe necháte působit, osloví vás. Ale to není vše, například doplňky, je toho na ní hodně, co lze objevovat. Na každém kousku motorky najdete příběh, který vás nabádá k zamyšlení.

Proč zrovna Archangel?

Když se podíváte na podobné motorky, co tam vidíte nejčastěji?

Plameny, lebky, vetřelce …

Přesně, vidím, že máte přehled. Obvykle jsou témata pro airbrush přesně tyto motivy, symboly smrti, peklo, atd., což to k tématu patří a není na tom nic špatného. Ale chtěl jsem přinést něco nového a více pozitivního, zároveň aby to mělo hlubší smysl, možná i část historie. Cílem nebylo jen ukázat, že ten, kdo dělal airbrush, tak to uměl, chtěl jsem víc, chtěl jsem na motorce umění. Taková Mona Lisa na dvou kolech (smích). Téma, pro které jsem se nakonec rozhodl, Archangel, bylo inspirováno několika malbami v kostelích napříč Itálií a Francií.

Jak už jsem řekl, je to můj odkaz. Když jsem ji navrhoval, chtěl jsem, aby byla výjimečná. A to se povedlo. Je inspirována mým životním příběhem. Život není vždycky jednoduchý a když budu někoho citovat, myslím, že řekl, že není důležité, kolikrát člověk upadne, ale že pokaždé vstane. Člověk si neuvědomuje, co má, dokud o to nepřijde. Měl jsem pocit, že můžu být za hodně věcí vděčný, že nade mnou někdo držel ochrannou ruku, a to můžete vidět na mé motorce.

Tak děkujeme za rozhovor a ať se daří

Díky za oslovení, ať se daří vám i vašim čtenářům, třeba se někde potkáme.

Motorku si můžete prohlédnout na webu Archangel.cz.


Na otázky serveru MENHOUSE.cz odpovídal Asama Hashmy.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist