Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Zrenovujte svou oblíbenou hračku z dětství

Stále ještě přemýšlíte o vánočních dárcích pro své ratolesti? Zdálo by se, že postačí zajít do prvního hračkářství a něco hezkého se hned najde. Při vybírání ovšem zjistíte, že každá hračka bude jen další z desítek, jež vaše dítě už doma má, a navíc postrádá veškerou originalitu a příběh.

Nemáte pocit, že hračkám dnes chybí jedinečnost? Že všechny ty houpačky, skládačky či domečky z barevného plastu nebudou nikdy tak krásné a vzácné jako třeba váš starý dřevěný koník. Možná zjistíte, že pořídit kvalitní a originální hračku pro vaše potomky dnes stojí nejen hromadu peněz, ale i spoustu úsilí. A možná na půdě u babičky ještě pořád čeká váš milovaný kousek z dětství, který jste nikdy neměli to srdce vyhodit... Neváhejte a pusťte se do jeho renovace! Vašim dětem nebo vnoučatům udělá určitě stejnou radost jako vám před léty.

Jak na renovaci dřevěné hračky

Hračku nejdříve zbavte všech povrchových nečistot a poté zkontrolujte stav nátěru a kovových spojů. Jsou-li zrezivělé, opatrně je odstraňte a vyměňte za nové. Je pravděpodobné, že po letech bude původní nátěr vlivem času a prostředí znehodnocen. Celý povrch tedy důkladně obruste. V případě větších hraček můžete použit brusku a na závěr jemný smirkový papír, kterým dočistíte místa, kam se bruskou nedostanete. Až po důkladném očištění můžete přejít k samotnému natírání.

S výběrem správného nátěru vám pomůže speciální symbol koníka, kterým jsou označeny produkty vhodné pro použití na dětské hračky jako například Xyladecor Velvet nebo Luxol Dekor. Jde o kvalitní olejové lazury na vodní bázi, které jsou bez zápachu a rychle schnou, proto jimi můžete bez problémů natírat i v interiéru.

Barvu nanášejte štětcem vždy ve směru vláken a nechte dobře proschnout. Povrch mezi nátěry lehce přebruste jemným smirkovým papírem a důkladně otřete vzniklý prach. Pro hračky, které se budou používat v interiéru, postačí dvě vrstvy nátěru, pro ty na zahradu použijte ještě o vrstvu více. Nebojte se při natírání popustit uzdu fantazii a použít pro jednotlivé části hračky více odstínů barev.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist