Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Virtuální sídlo Praha – firem s virtuálním sídlem přibývá

Zjišťovali jsme, jakými virtuálními sídly Praha disponuje a kdo je poskytuje.

Pro řadu firem je důležité mít sídlo firmy ve velkém městě, proto volí například virtuální sídlo v Praze, Brně nebo Ostravě jako výhodnou adresu pro své podnikání.

V posledních letech je u firem stále běžnější a populárnější zřídit si virtuální sídlo především v Praze jako sídlo firmy. Jedná se o jednoduchý způsob, jak získat prestižní adresu pro svoji firmu, zvláště pro nově vznikající společnosti.

Ne každý podnikatel má možnost zřídit si kancelář a zároveň sídlo své firmy na takovém místě, které by bylo reprezentativní a finančně dostupné zároveň. Problémem může být také získání souhlasu majitele nemovitosti anebo vůbec vhodnou nemovitost vlastnit, v níž by firma mohla mít vedeno svoje sídlo a mít jej zapsané v obchodním rejstříku. Řešením proto jsou virtuální sídla.

Sídlo firmy v Praze jako prestiž

Jedním z hlavním důvodů, proč si firmy zřizují virtuální sídlo, je také fakt, že chtějí, a z prestižních důvodů potřebují, mít sídlo firmy ve velkém městě. Sídlo firmy na adrese například v Praze, Brně, Ostravě nebo Plzni tak působí mnohem významněji, než v malé obci. Čímž se nechceme nijak dotknout menších obcí, mnohdy vypadajících velice přívětivě, jde čistě o psychologické působení.

Začínající firmy tak mohou do startu získat lukrativní adresu a podpořit tak svoje jméno u obchodních partnerů a zákazníků. Virtuální sídlo, třeba i v Praze, nezatíží také finanční rozpočet firmy, navíc v případě, kdy firma naplno nevyužívá kancelář. Potřebuje ji jen výjimečně pro domluvená setkání a jednání s obchodními partnery. Poskytovatel virtuálního sídla firmě zapůjčí kancelářské prostory, které jsou plně vybaveny jak nábytkem, tak kancelářskou technikou, tím odpadají další náklady pro firmu na vybavení.

Reálné virtuální sídlo

Virtuální sídlo je fakticky reálné místo, nemovitost sloužící a vybavená technicky i personálně pro poskytování kompletního servisu firmám. Poskytovatel Vám pomůže s řadou úředních, právních, účetních a administrativních úkonech. Zařídí a vše dojedná na úřadech, ať už potřebujete zřídit jen sídlo firmy, nebo založit novou společnost. Máte tedy k dispozici víc, než jen zřízení sídla firmy a možnost využívání kanceláří, získáváte u většiny poskytovatelé poradenské služby pro podnikatele ve všech oblastech s podnikáním souvisejících včetně například právního zastoupení.

Virtuální sídlo Praha – jaké služby nabízí poskytovatelé virtuálních sídel

S poskytnutím sídla firmy a virtuální kanceláře získáváte od poskytovatel další služby a výhody, například:

  • prestižní adresu pro svoji firmu
  • stálou recepci pro příjem zásilek
  • služby office centra poskytovatele – nepotřebujete svoji sekretářku
  • vlastní firemní telefonní číslo s asistentkou
  • kancelářské prostory, zasedací místnost s plnou kancelářskou výbavou
  • parkování
  • marketingové služby
  • poradenství v oblasti práva, účetnictví, daní, podnikání
  • veškeré základní náležitosti pro splnění legislativních povinností – označení firmy v sídle, poštovní schránka, jednací místnost pro setkání s úředníky státní správy

Sídlo firmy v Praze je prestižní záležitost, proto virtuální sídlo je dostupným řešením. I řada zahraničních firem potřebuje řešit pro svoje pobočky, organizační složky, sídlo v České republice, nejlépe v Praze. Pro ně je proto virtuální sídlo ideálním řešením. Využívání služeb virtuálního sídla a kanceláře je v celém světě rozšířené, u nás si již tato služba našla také oblibu u desítek tisíc firem, včetně renomovaných firem.

Jaká je cena za virtuální sídlo v Praze?

Cena se odvíjí podle využívání služeb, je však v řádech stovek nebo pár tisícikorun měsíčně, což je výrazně finančně výhodnější, než finanční zatížení, které by měla začínající firma. Na začátku podnikání by ji čekaly náklady za pronájem kanceláře, obsazení místa sekretářky nebo administrativní síly, pořízení vybavení pro kancelář, jako je nábytek, kancelářská technika, Internetové připojení a řada dalších položek. Toto vše odpadá v případě virtuálního sídla, kde jsou vybavené kanceláře a ceny za služby tak nezatíží finanční rozpočet i začínající firmy.

Jaká jsou pro a proti virtuálního sídla?

Jednoznačnými „pro“ jsou: jednoduché zřízení s významnou pomocí poskytovatele, finanční nezatížení.

Naopak „proti“ jsou: především předsudky a negativní názory. Více jsme se také dočetli zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

      

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist