Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Více generací pod jednou střechou – může to fungovat?

Dříve žily generace pospolu naprosto běžně. Tento trend však dnes pomalu upadá a je spíše výjimkou, mladé rodiny totiž touží po samostatnosti a nezávislosti. Je to ovšem škoda, protože tento druh soužití přináší i řadu výhod. Aby se z něj ovšem nestala noční můra, je zapotřebí nastavit ta správná pravidla.

Stanovte hranice

Zformulujte si společně pravidla vzájemného soužití a dbejte na jejich dodržování. Partner by vás měl podržet a neshazovat, v těch důležitých věcech buďte za jedno a nepodrývejte si autoritu. Bydlení více generací pod jednou střechou představuje důležitou zkoušku partnerského vztahu. Nastat totiž mohou různé konfliktní situace, které prověří schopnosti i ochotu vzniklé rozepře řešit. Nebojte se říct svůj názor, když vám něco vadí nebo se vám něco nelíbí, ale vždy se vyjadřujte slušně. Zároveň se na celou věc zkuste podívat i z druhé strany.

Respektujte soukromí

Berte to tak, že jdete na návštěvu. To, že bydlíte v jednom rodinném domě, vás totiž neopravňuje k tomu, abyste mohli přicházet, jak se vám zlíbí – neohlášeně, příliš často nebo dokonce v jejich nepřítomnosti. Respektujte navzájem svoje soukromí a nastavte pravidla pro navštěvování se, která budou přijatelná pro všechny zúčastněné.

Dělejte kompromisy

Kompromisy je třeba provádět prakticky ve všem. Ať už jde o běžné záležitosti, které souvisí s každodenním chodem domácnosti, tak i o samotné vybavení. Jestliže bydlíte v přízemním rodinném domě, bude těžší prostory oddělit, smířit se tak musíte s tím, že některé pokoje budete mít společné. Bude tedy zapotřebí sladit váš vkus. Není-li to možné, pak vsaďte na neutrální barvy a nábytek v klasickém provedení, který neurazí ani jednoho, ani druhého.

Proberte finance

Probrat musíte také otázku financí. Jak si podělíte společné náklady? Ideální řešení je rozdělit si je striktně pěkně půl na půl. Ani jedna generace se tak nedostane do situace, kdy se bude cítit nepříjemně a nepatřičně, protože ta druhá platí víc, takže ji musí poslouchat.

Přizpůsobte bydlení

Aby společné soužití fungovalo, je třeba vytvořit vhodné prostředí. Optimální dispoziční řešení tvoří základ spokojenosti, umožní vám totiž žít po svém, ale zároveň v bezprostřední blízkosti rodiny. Nechte si zhotovit projekt rodinného domu, který přesně vyhoví požadavkům a představám vás všech. A soužití bude radost!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist