Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Udělejte si výlet do Ostravy. Rozhodně má co nabídnout

Jste nabaženi předražených, přelidněných a ne zcela bezpečných evropských metropolí? Začněte cestovat po Čechách a Moravě. Kde začít? Co třeba v Ostravě?

Za totality si Ostrava vysloužila nelichotivou nálepku špinavého města. Jejími symboly se v těchto časech staly těžký průmysl a uhlí. Tyto doby jsou ale dávno pryč. Třetí největší město České republiky se už krásně zelená, pročišťuje a ze svých někdejších nedostatků chytře těží. Ostravské industriální památky lákají turisty podobně jako pražský Karlův most.

Víkend v Ostravě

Jedním z největších moravskoslezských lákadel se tak stává areál průmyslových staveb z poloviny 19. století tvořený dolem Hlubina, vysokými pecemi a koksovnou Vítkovických železáren. Kdo by před třiceti lety řekl, že jednou ze slavných dolů stane turistická atrakce.

Po stopách Oldřicha Nového a Jana Wericha

Stejně jako z prestižních galerií, hudebních klubů, koncertních síní i divadel. Festival Colour of Ostrava si dokonce získává světové renomé. Kouzelné ale bývají i obyčejné procházky starými uličkami. Zastavit se cestou můžete v některé z četných vináren, pivnic či kaváren – třeba skončíte v té, do které s oblibou chodili Jan Werich či Oldřich Nový. Tak vynikající káva se tu svého času pražila.

Kam za historií?

Dojít můžete až do Moravské Ostravy, pulzujícího srdce centra města s Prokešovým náměstím, Husovým sadem a katedrálou Božského Spasitele. Vaší pozornosti by ale nemělo uniknout ani Masarykovo a Jiráskovo náměstí, most Miloše Sýkory, radnice a samozřejmě divadlo Antonína Dvořáka.

Kde se ubytovat?

Ubytovacích kapacit Ostrava samozřejmě nabízí dostatek. Zadáte-li do svého vyhledávače pojem hotel Ostrava, rozbalí se vám několik možností. Nabídka se samozřejmě o něco zúží, budete-li chtít být přímo v centru dění. Na skvělém strategickém místě, a to v blízkosti nově otevřeného nákupního střediska Nová Karolína, Slezskoostravského hradu, ZOO Ostrava, výstaviště Černá louka a Stodolní ulice se nachází stylový hotel Jan Maria.

Po čem turista touží?

Hotel nabízí prakticky vše, po čem současný moderní turista prahne. Nechybí v něm tak profesionálně zařízené fitness centrum, infrasauna, whirpool a čtyřdráhový bowling! V tamní designové restauraci skvěle vaří, a to jedině z regionálních a zdravých surovin a za použití těch nejmodernějších technologií. Klikněte na odkaz restaurace Ostrava a hned uvidíte, v jakých krásných prostorách budete stolovat.

Všechny pokoje samozřejmě mají Wi-Fi připojení a parkovat u hotelů můžete zdarma. A zarezervujete-li si pokoj přímo na stránkách hotelu, máte garantovánu tu nejlepší cenu ubytování. To už stojí za zvážení, nemyslíte?

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist