Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Koketujete s myšlenkou začít se stravovat formou krabičkové diety? Toužíte po vyváženém přísunu živin a kalorií, abyste nemuseli trnout, že ztloustnete nebo zhubnete? Chcete svému tělu dopřát optimální výživu, aniž byste byli otrokem nákupu a kuchyňských prací? Co se týče rozhodnutí pro zdravé stravování, je to jednoznačně dobrý nápad. Vzhledem k současnému náročnému a hektickému životnímu stylu se dá říci, že včera bylo pozdě. Jisté obavy může vyvolat strach z neznámého. Je možné obsahu krabiček zcela důvěřovat?

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Důvěřuj, ale prověřuj

Jídlo je svým způsobem intimní záležitost. Je důležitou součástí každodenních rodinných rituálů nebo oslav, je skvělou příležitostí pro spojení příjemného s nutným a užitečným. Ve vypjatých dnech je jídlo jedna z věcí, na kterou se člověk těší. Představuje si, jak doma hodí všechny starosti za hlavu a užije si pořádnou porci své oblíbené pochutiny. Kdo si zvolí stravování formou krabičkové diety, o takové představy či zážitky bude úplně ochuzen. Naopak vpustí do svého každodenního života cizího vetřelce, kterému se vydává zcela do rukou - bude jen pasivně přijímat a musí se zcela spolehnout, že to, co obdrží ke konzumaci, je natolik kvalitní, že mu bude nejen chutnat, ale také prospívat. Vnitřně se na to připravit je těžké, k pojídání neznámého jídla má lidstvo podvědomý odpor, to dobře ukazují reakce dětí na návštěvě nebo na začátku docházky do školní jídelny. Iracionální nejistota, kterou neodvane ani příjemný fakt, že zcela odpadne nutnost vaření a chystání jídla, je ale pochopitelná. Snad každý se před definitivním přikývnutím novému způsobu stravování podívá, jaké má krabičková dieta recenze. Dají se na internetu najít docela snadno, ty oficiální na stránkách firem, ty neoficiální na různých diskuzních fórech.

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Získat absolutní důvěru

Úplně nejlepší by bylo najít někoho, kdo vám může dietu zhodnotit, případně doporučit osobně - příbuzného, přítele či přítele přátel. Takovému člověku byste mohli bez obav věřit, protože ho znáte. Proto se doporučuje rozhodit sítě a zapátrat v bližším i vzdálenějším okolí; vždyť komunikace na dálku - třeba i na sociálních sítích - funguje dobře. Pokud jste ve svém okolí první, kdo chce “najet” na krabičky, vezměte do svých služeb internet, různých recenzí a hodnocení je na něm víc než dost. Jasně, že některé z nich jsou především reklamou, která má pouze vyvolat zdání objektivního posouzení, a jiné jsou zase jen slovní exhibicí někoho, kdo možná ani pořádně neví, o čem píše. Rozhodně by vás mělo více zajímat, jak se dieta projevila na recenzentově tělesné váze, psychice a zdraví, než co komu jak chutná. Subjektivní preference nemají téměř žádnou výpovědní hodnotu. Naprostou jistotu na jenom základě recenzí získáte ale těžko, pro diety platí to samé co pro lidi - taková, aby se zavděčila všem, neexistuje.

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Přece jen to není zajíc v pytli

Krabičková dieta se může opřít o jiné argumenty než o názory jednotlivých zákazníků. Týdenní jídelníček a složení všech jídel je pečlivě sestavován odborníky na zdravou výživu a seriózní firmy jej na svých stránkách zveřejňují s dostatečným předstihem. Aby klienti - např. vegetariáni nebo alergici - mohli včas zareagovat a požádat o výměnu nebo aby se v případě pochybností poradili se svým výživovým poradcem o vhodnosti konkrétního menu. Nutriční hodnota a zdravotní přínos se tedy dají určit předem. Jak jídlo dovážené v krabičkách chutná, budete muset vyzkoušet sami, svým postřehem pak můžete obohatit nějakou internetovou diskuzi.

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Odmítali jste jako děti jíst to, co jste neznali? Řešíte složení pokrmů, když jste v restauraci? U jakých výrobků nebo služeb se řídíte uživatelskými recenzemi? Jak moc jste upřímní, když je píšete?

Strach z neznámého se může týkat i jídla

Zdroj foto: FitKitchen.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist