Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Soutěž o limitovanou edici Johnnie Walker White Walker

Zasoutěžte si o 3 lahve limitované edice Johnnie Walker White Walker vytvořené k seriálu Hra o trůny. Tato speciální í whisky obsahuje slady Cardhu a Clynelish.

V chuti najdete jemné tóny vanilky, karamelizovaného cukru a lesní ovoce.

Soutěžní otázka:

Která skotská whisky je nejprodávanější na světě?

a)      Johnnie Walker Red Label

b)      Johnnie Walker Black Label

c)      Johnnie Walker Double Black


Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: MENHOUSE - Johnnie Walker White Walker. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 100, 200 a 300, tyto emaily od nás obdrží výhru.

Soutěž trvá od 15.5. - 24.5. 2019.

Soutěž byla ukončena a výherci byli kontaktováni e-mailem.


Jsou hodnoty, které ctíme a rádi si je připomínáme zapsáním „světového“ nebo „mezinárodního“ dne do kalendáře. Najdou se i výjimečné věci, které si získaly svůj den vlivem obliby na celém světě. Světový den whisky se datuje na třetí květnovou sobotu. Proč pohyblivý svátek? Najdete snad vhodnější den v týdnu, kdy byste si takto hodnotnou tekutinu s dlouhým příběhem vychutnávali lépe, než právě v sobotu?

Málokterý nápoj získává tak velký obdiv veřejnosti, jako právě whisky. Její cena se odvíjí nejen od stáří, ale i od kvality surovin a samotné technologie. Hodnota whisky se navíc zvyšuje, když si výrobu lahve vezme do rukou nadaný designér, z jehož rukou odchází předmět čítající statisíce dolarů. Nejdražší lahev whisky na světě Isabella’s Islay se prodala za 6,4 mil. dolarů díky osázení drahými nerosty.

Nejznámější whisky z rukou mladého hokynáře

Na raritu astronomické hodnoty však dosáhne jen málokdo. Není potřeba utratit tolik peněz, abyste si pochutnali na kvalitní whisky. Nejznámější značka skotské whisky Johnnie Walker je dostupná širokému okruhu příznivců tohoto vznešeného nápoje. Její historie začala ožívat před dvěma sty lety. Roku 1819 Johnu Walkerovi zemřel otec. Bylo nutno si opatřit peníze na živobytí. Rozený podnikatel do roka prodal statek a zřídil si vlastní hokynářství v prosperujícím městě Kilmarnock. Johnova záliba ve whisky však nedělala mladého podnikatele ve Skotsku ničím výjimečným. Co ho ale výjimečným udělalo, byl nápad začít blednovat – tedy mísit jednodruhové sladové whisky, čímž dosáhl vždy dobré chuti, konzistence a stálosti kvality.

Další krok k dosažení světové popularity

Šikovným obchodníkem byl i Johnův syn Alexander. Po smrti otce vzal prosperující podnik do svých rukou a zajistil další rozkvět. Jednak roku 1867 začal prvně komerčně nabízet blendovanou skotskou whisky značky Johhnnie Walker s názvem Old Highland Whisky. A za další se Alexanderovi povedlo prodávat whisky i ve vzdálených zemích světa. Napomohla mu průmyslová revoluce, která tou dobou zcela ovlivňovala život Velké Británie. Do Kilmarnocku byla zavedena železnice, která město spojovala s velkými přístavy. Efektivní přemístění zboží do doků a dál přes oceán by ovšem k úspěšné distribuci whisky nestačilo. Alexander si proto najímal kapitány, kteří zároveň fungovali jako obchodní zástupci. Do roku 1920 se whisky podařilo úspěšně prodávat ve 120 zemích světa.

K ještě efektivnějšímu transportu pomohlo přelívání do hranatých lahví. Byly skladnější, nepřeklápěly se, a tudíž se méně rozbíjely. Hranaté lahve se pro značku Johnnie Walker staly ikonickými. Stejně tak se ikonickým stalo logo s chodcem, kterého při obědě s dalšími dědici – Alexandrem II a Georgem načrtnul na zadní stranu jídelního lístku ilustrátor Tom Browne. Předloha loga vznikla kolem roku 1909.

Dnešní svět Johnnie Walker

Momentálně je na trhu k sehnání ještě několik posledních lahví limitované edice Johnnie Walker White Walker, inspirované seriálem Hra o trůny. Krom toho, že láhev po zchlazení vytváří originální efekty, je White Walker namíchaný ze sladů Cardhu a Clynelish, které leží daleko na severu Skotska. V jeho chuti byste si měli povšimnout jemných tónů vanilky, karamelizovaného cukru a lesního ovoce.

Značka Johnnie Walker má pro příznivce svůj vlastní členský klub Johnnie Walker House, zde se scházejí vybraní patroni. Ti jsou zasvěceni do historie whisky i značky Johnnie Walker, degustují a objevují vznešený nápoj jménem whisky do nejhlubšího detailu. Degustujte i vy se svými blízkými tento jedinečný klenot mezi skotskými whisky a najděte hluboký spirit, pro který je Johnnie Walker obdivován po téměř dvě století.

 

Johnnie Walker White Walker

Nejznámější skotská whisky Johnnie Walker vytvořila limitovanou edici Johnnie Walker White Walker, inspirovanou seriálem Hra o trůny. Momentálně seženete na trhu několik poledních lahví, které po nachlazení vytváří originální efekty. Speciální whisky White Walker obsahuje slady Cardhu a Clynelish. V chuti najdete jemné tóny vanilky, karamelizovaného cukru a lesní ovoce.

Obsah: 0,7 l

Doporučená cena: 999 Kč


  

Johnnie Walker Red Label

Světově nejprodávanější skotská whisky je první blendovaná skotská whisky značky Johnnie Walker. Je všestranná a přitažlivá pro každého a její pronikavá charakteristická chuť se neztratí ani v koktejlech.

Obsah: 0,7 l

Doporučená cena: 409,90 Kč

 

 

Johnnie Walker Black Label

Skutečná ikona a uznávaný vzore všech ostatních blendů deluxe. Johnnie Walker Black Label tvoří výhradně whisky zrající nejméně 12 let a pocházející ze všech čtyř stran Skotska. Její charakter je nezaměnitelně jemný, propracovaný a hluboký. Impozantní whisky hodící se pro každou příležitost.

Obsah: 0,7 l

Doporučená cena: 829,90 Kč


Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist