Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Soutěž o krabičky tyčinek SENS s cvrččí moukou

Máte možnost vyhrát jednu z pěti ochutnávkových krabiček tyčinek SENS s cvrččí moukou.

SENS nabízí dva typy tyčinek s cvrččí moukou. Energy tyčinka je vyvážená svačinka plná ovoce, vlákniny a bílkovin. Přijde vhod zejména v náročném pracovním dni, když potřebujete povzbudit. Je to sladká dobrota, po které nemusíte mít výčitky. Proteinová tyčinka obsahuje 20 g kvalitních bílkovin, dostatek zdravých tuků a minimum sacharidů. Výborná je po cvičení, pomůže s regenerací svalů. Budete překvapeni, jak výborně umí zahnat hlad, zejména když nestihnete oběd.

Soutěžní otázka:

Kolik tyčinek obsahuje testovací balení SENS?

a) 4

b) 6

c) 8


Nápovědu naleznete na webu www.sensbar.com/cz/


Pošlete nám správnou odpověď, své jméno, adresu a telefon na e-mail: soutez@hmg.cz. Do předmětu zprávy napište: MENHOUSE -  tyčinky SENS. Ze všech došlých emailů vyhrává správná odpověď: 50, 100, 150, 200 a 300, tyto emaily od nás obdrží výhru.

Soutěž trvá od 25.3. - 31.3. 2019

NEJLEPŠÍ BÍLKOVINA PRO LIDSKÉ TĚLO

Bílkoviny jsou takřka ve všem, v luštěninách, mase, vejcích a dokonce i ovoci a zelenině. Ne všechny zdroje bílkoviny jsou si však rovny, liší se v množství, kvalitě a stravitelnosti. Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem lidského těla, potřebujeme je k tvorbě a regeneraci svalů, kostí a kůže, a taky k produkci enzymů a hormonů. Proto je důležité umět se v kvalitě bílkovin orientovat. Pojďme se podívat, jak jsou na tom potraviny, které běžně nakupujete.

Jak poznáte vhodný zdroj bílkovin?

Bílkoviny jsou komplexní molekuly, které se skládají z aminokyselin, to jsou ty opravdové stavební kameny lidského těla. Existuje 21 různých aminokyselin a ideální bílkovina pro lidské tělo by měla všechny obsahovat ve správném poměru. Ideální bílkovina by také měla být snadno stravitelná. Naštěstí oba tyto parametry lze měřit v laboratoři, takže existují metody, dle kterých kvalitu bílkovin zhodnotit umíme poměrně přesně.

Živočišné bílkoviny jsou lepší než rostlinné

Zdroje bílkovin můžeme rozdělit do dvou skupin na rostlinné a živočišné. Živočišné mají většinou velmi dobrou stravitelnost a příznivý poměr aminokyselin. Rostlinné bílkoviny jsou chráněny celulózou a tím pádem mají nižší stravitelnost a až na výjimky, nemají vhodné spektrum všech aminokyselin. To znamená, že lidské tělo ve většině případů dokáže lépe využít živočišné bílkoviny než ty rostlinné.

Hmyzí bílkoviny jsou stejně dobré jako živočišné

Dá se říci, že existuje ještě třetí skupina, která je v západním světě často přehlížená a tou je hmyz. Hmyz obsahuje bílkoviny stejné kvality jako například ty v hovězím mase. Mají velmi podobnou stravitelnost i profil aminokyselin (2). Hmyzí bílkoviny lze navíc produkovat daleko ekologičtěji a morálněji než bílkoviny z velkých zvířat. Je na čase začít brát tuto alternativu vážně a dát hmyzu šanci.

Hledáte ideální zdroj bílkovin? Vyzkoušejte naše cvrččí tyčinky s 20 g bílkovin s tím správným poměrem aminokyselin a výbornou stravitelností.

Více informací naleznete na www.sensbar.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist