Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Proč cestovat letadlem jen s příručním zavazadlem

Cestování letadlem je v dnešní době stále populárnější díky nízkonákladovým aerolinkám a mnoho cestovatelů se rozhoduje cestovat pouze s příručním zavazadlem. Tato možnost přináší řadu výhod, které stojí za zvážení. V tomto článku se podíváme na hlavní výhody cestování s příručním zavazadlem a jak si tuto formu cestování co nejlépe užít.

Omezení rozměrů a váhy

Většina leteckých společností stanovuje specifická pravidla pro rozměry a váhu příručního zavazadla. Tyto omezení se obecně pohybují v rozmezí 55 x 40 x 20 cm a 7-10 kg. Cestování s příručním zavazadlem umožňuje vyhnout se poplatkům za odbavené zavazadlo a zrychlit proces na letišti.

Snadnější kontrola na letišti

Kontrola příručního zavazadla na letišti je často rychlejší a jednodušší než kontrola odbaveného zavazadla. Nemusíš čekat na odbavení ani na vyzvednutí zavazadla na cílovém letišti. Pokud už máte elektronickou letenku, můžete se vydat rovnou k bezpečnostní kontrole bez nutnosti čekání na odbavení kufru. Přijít tak můžete na letiště i velmi krátkou dobu před odletem.

Flexibilita a pohodlí

Cestování s příručním zavazadlem umožňuje mít své věci neustále u sebe. Nemusíte čekat na odbavené zavazadlo a nemusíte se obávat jeho ztráty či poškození. Příruční zavazadlo si berete přímo do kabiny letadla a musí se vejít do prostoru pod sedadlo. Máte tak přístup ke všem věcem, jako jsou elektronika, dokumenty, léky nebo osobní hygiena i po dobu letu.

 

Foto: Electroworld.cz

 

Finanční úspora

Při cestování s příručním zavazadlem se vyhnete dalším poplatkům za odbavené zavazadlo, které většina leteckých společností účtují. To může značně snížit náklady na cestování. Místo placení za dodatečné zavazadlo si můžete raději užít více zážitků v místě své dovolené.

Rychlejší přesun z letiště

Při cestování s příručním zavazadlem se vyhnete čekání na vyzvednutí zavazadla po příletu. Místo toho můžete okamžitě opustit letištní terminál a vydat se ke stanovištím taxi služby nebo autobusu. Také můžete být dříve u přepážky pro vyzvednutí pronajatého auta, a budete mít tak více vozů na výběr. Zkrátka vaše dovolená začne dřív.

Jaké jsou konkrétní podmínky?

Následující tabulka poskytuje přehled vybraných leteckých společností, které často létají z České republiky, a jejich pravidlech týkajících se příručního zavazadla a dalších možností. Je důležité si uvědomit, že pravidla se mohou čas od času měnit, a proto je vždy vhodné se informovat u konkrétní letecké společnosti před cestou. Zde platí, že uvedená zavazadla jsou v ceně letenky, tedy bez příplatků.

 

Letecká společnostMaximální rozměry příručního zavazadlaMaximální váhové omezení příručního zavazadlaPovolené doplňkové předměty
Czech Airlines56 x 45 x 25 cm8 kg1 kabelka/aktovka
Ryanair40 x 20 x 25 cm10 kgDalší za příplatek
easyJet45 x 36 x 20 cmBez limitu1 nákupní taška s nákupy v bezcelní zóně
Wizz Air40 x 30 x 20 cm10 kgDalší za příplatek
Emirates55 x 38 x 20 cm7 kgDalší za příplatek
Lufthansa55 x 40 x 23 cm8 kgDalší za příplatek
Turkish Airlines55 x 40 x 23 cm8 kg1 kabelka/aktovka

Zdroj: webové stránky leteckých společností, červen 2023.

 

Jaké zavazadlo si vybrat?

Podle předchozí tabulky a vhodné vybrat si maximálně možnou velikost zavazadla pro danou leteckou společnost, nebo naopak takové, které vyhoví všem. Výběr na e-shopech je poměrně široký. Například Canyon CSZ03 „You Can Fly“ v ceně 759 Kč.Svou velikostí 40 x 20 x 25 cm splňuje požadavky všech uvedených společností a pojme notebook do velikosti 15,6". Je vybaven odolnou tkaninou a skrytým hlavním zipem, který ochrání obsah před krádeží. Zabalíte se do něj na prodloužený víkend i na „opalovací“ týdenní dovolenou.

 

Foto: Electroworld.cz

 

Co si mohu zabalit?

Pravidla jsou v zásadě stejná až na pár výjimek. Do příručního zavazadla je povolené si zabalit bezpečné mechanické holicí strojky, holící sady na jedno použití se zakrytou čepelí, léky (je nutné nahlásit u bezpečnostní kontroly), injekční stříkačky (pouze ze zdravotních důvodů), jídlo a pití pro dítě (musí projít speciální bezpečnostní kontrolou), veškeré tekutiny v uzavřených obalech a do objemu 100 mililitrů (všechny 100mililitrové lahvičky v jednom plastovém sáčku, maximálně 1 000 mililitrů, sáček musí být průhledný a uzavíratelný, rozměry maximálně 20 x 20 cm, mezi tekutiny patří spreje, pěny, deodoranty, pasty, jelení loje a rtěnky), hotovost 10 000 euro nebo ekvivalent, běžnou elektroniku jako mobilní telefon, fotoaparát, kameru, notebook, elektrický holicí strojek, elektrický zubní kartáček, kalkulačku, měřicí přístroje, powerbanku (do 100 Wh), tablet, elektronickou cigaretu, nebo náhradní a záložní lithiové baterie (do 100 Wh nebo do 160 Wh na speciální povolení letecké společnosti). Kromě toho si můžete zabalit i oblečení a hygienické potřeby.

Závěr

Cestování letadlem s příručním zavazadlem má mnoho výhod. Můžete si užít pohodlí, flexibilitu a finanční úspory. Při dodržování pravidel leteckých společností je tato forma cestování snadná a efektivní. Pokud se chcete vyhnout frontám, ušetřit peníze a cestovat bez zbytečného stresu, zvažte omezení luxusu a zkuste se sbalit do příručního zavazadla. Zažijete dovolenou z nové perspektivy.

 
 
 

Zdroj foto: Electroworld.cz, Jan Vašek / Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist