Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Památky v Siem Reap a chrámy Kambodži

Kambodža je rozhodně jedním z míst, u kterého rok od roku začíná stoupat jeho popularita. Není se čemu divit. Po období, kdy v zemi zuřila občanská válka, se vše výrazně uklidňuje. A to znamená i možnost celkem bezpečného pobytu, který může být spojený s poznáním zajímavých míst a památek.

Jaké to jsou a co stojí za to vidět na vlastní oči? Ať už to bude poznávací zájezd s cestovní kanceláří, nebo bez ní, rozhodně má Kambodža místa, která by neměla zůstat oku současného turisty skryta. Zde jsou ta nejzajímavější, která můžete vidět i vy.

Chrámový komplex Angkor ukrytý v bujaré džungli

U některých památek to skutečně vypadá, jako by chtěly zůstat ukryté. Dokonalým příkladem je chrámový komplex Angkor ukrytý v bujaré džungli. Ten je dnes napsaný na seznam UNESCO, což jasně ukazuje, že se jedná o skutečný světový unikát. Jde o chrámový komplex, který byl postavený počátkem dvanáctého století. Jeho účelem bylo sloužit nejenom jako hlavní královský chrám, ale zároveň i jako hlavní město. Je jasné, že tomu odpovídá primárně i jeho velikost. Navíc se může pyšnit tím, v Kambodži patří mezi jeden z nejlépe dochovaných chrámů. Samotný koncept chrámu zaujme tím, že celý prostor začíná obvodovou zdí, na kterou navazuje vodní příkop. Poté už přichází na řadu to hlavní, co chrámový komplex nabízí. Je to řada menších budov a chrámů, v jejichž samotném středu stojí ten hlavní a dominující.

Angkor Wat

Hlavním cílem turistů v celém chrámovém komplexu je přirozeně dominující Angkor Wat. Jedná se o významný chrám postavený podle dvou plánů khmerské architektury. Součástí samotného chrámu jsou tři pravoúhlé galerie postavené tak, aby ta další byla vždy vyšší, než předchozí. V srdci samotného chrámu je k vidění pět věží, postavených do tvaru pětky, která je na hrací kostce. Unikátem, kterým se Angkor Wat pyšní je i to, že je obrácený na západ.

Preah Khan

Název Preah Khan znamená v překladu posvátný meč. Už to jasně symbolizuje unikátnost této v minulosti posvátné královské stavby. Pokud se rozhodnete navštívit Angkor, rozhodně si nenechte tento chrám, který si zachoval unikátní mystickou atmosféru, ujít. Jeho unikátem je určitě i celková rozsáhlost, jelikož zabírá plochu okolo 56 hektarů. Jeho historický význam dokládá mimo jiné i to, že ho chránily čtyři ohradní zdi, stejně jako široký vodní příkop. Kromě své velikosti zaujme i zajímavou architekturou v podobě řady netradičních prvků.

Ta Prohm

Tento chrám můžeme označit jako místo, které se stalo obětí džungle. A to nejenom z toho důvodu, že ho právě v ní najdeme. Jeho hlavním unikátem je fakt, že chrámem Ta Prohm džungle doslova prorůstá. Na první pohled je patrné, že je chrám džunglí doslova pohlcován. Je možné vidět mohutné kořeny stromů, které objímají jednotlivé kamenné části. Jednotlivé rostliny prorůstají volnými otvory a všude kolem se ozývají zvuky symbolizující to, že je člověk spíše v džungli, než ve starém chrámovém komplexu.

Plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap

Nejenom historie je tím, čím Kambodža nadchne. Pokud si budete chtít od mnoha chrámů oddychnout, rozhodně zamiřte na jezero Tonle Sap. V čem je unikátní? Právě na něm se nachází zajímavá plovoucí vesnice, která jasně ukazuje, že žít se dá i jinak, než jenom klasicky na souši. Vše funguje na systému postavených a propojených vorů. A nechybí zde rozhodně nic, co místní potřebují.

Mají zde své domovy, jsou zde tržiště a obchody, stejně jako nechybí třeba i benzinová pumpa, která je určena majitelům motorových člunů, pokud se rozhodnou vypravit ze své plovoucí vesnice i směrem na souš. Ne každý to ale dělá, jelikož ve vesnici žije mnoho lidí, kteří si na pevnou zem nikdy nešlápli.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist