Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Neberte filtr pevných částic jen jako zdroj problémů

DPF nebo filtr pevných částic. Zkušenosti s ním mají všichni majitelé dieselových automobilů vyrobených po roce 2004. Většina z nich na něj pohlíží negativně, pouze jako na zdroj problémů. Nebudeme zastírat, že potíže s ním opravdu jsou. Na druhou stranu slouží pro dobrou věc.

Dnešní ovzduší je svou skladbou úplně jiné, než tomu bývalo dříve, a automobilový provoz se na tom velkou měrou podílí. Auta vypouští do ovzduší sírany, dusičnany, kovy a soli, čímž negativně přispívají k ovlivňování životního prostředí na naší planetě. Právě proto mají současná dieselová auta filtr pevných částic.

Filtr nefunguje věčně

To je bohužel ten největší problém. Filtr funguje tím způsobem, že zachycuje pevné částice na porézním materiálu, a ten se čas od času zanese. Sice probíhá samovolné čištění DPF, nicméně dochází k němu pouze při konstantním vyšším zatížení motoru, tedy například při jízdě po dálnici. Kdo používá naftové auto jen pro ježdění po městě do práce a z práce, tomu se filtr čistit nestihne. Pak je na čase postarat se o regeneraci jinou cestou.

Renovace je levnější variantou

Cena DPF filtrů v posledních letech dramaticky klesla. V roce 2010 se pohybovala od 13 000 Kč až do 140 000 Kč! Dnes už pro některé modely stojí pouze pár tisíc. Přesto nejde o zrovna dvakrát levnou položku, a proto není divu, že mnoho řidičů místo koupě zajímá spíš renovace DPF. Odborníci filtr vyčistí tak, aby zase spolehlivě fungoval a vůz poté prošel technickou kontrolou. Až se vám tedy rozsvítí kontrolka DPF, vzpomeňte si na tuto variantu.

Čištění filtru je nutné

Mnozí řidiči svítící kontrolku DPF přehlížejí. Auto jim přece jezdí i bez funkčního filtru. Ano, je tomu tak, ovšem myslete na zdraví svoje a všech ostatních lidí kolem vás. Nehledě na to, že se zaneseným, poškozeným či rovnou odstraněným filtrem pevných částic neprojdete emisními testy.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist