Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Nákup autobaterie: Těchto 5 aspektů je třeba brát v potaz!

Léto je v plném proudu. Letošní horka nám na jednu stranu dělají radost a na stranu druhou také trochu starosti. Typickým příkladem budiž vyhřátá auta a snaha o efektivní ochlazení jejich interiéru. To se daří většinou prostřednictvím klimatizace. Její provoz je spojen mimo jiné s vyšším odběrem paliva a energie. V důsledku klimatizace se vám může stát, že nenastartujete, protože se vám vybije baterie. Kontrolujete pravidelně její stav a stáří? Baterie má pouze omezenou životnost stanovenou zhruba na 4 až 5 let. Pak je nutné vybrat si novou. Jak tak učinit? Podle následujících 5 charakteristik.

1. Volte model dle typu auta

Naprosto nezbytná je volba autobaterie podle typu auta. Každý vůz vyžaduje jiný typu baterie. Pro vás je to o to jednodušší. Zkrátka se pouze podíváte na informace z vaší stávající baterie a koupíte ten samý typ. Rozměrově bude pochopitelně v prostoru motoru sedět tak, jak má.

2. Jaká je kapacita autobaterie?

Jak poznáte celkovou kapacitu autobaterie? Jednoduše, podíváte se na údaj uvedený přímo na vaší stávající autobaterii. Udávána je tato veličina v ampérhodinách. Máte-li benzínové auto, pak se bude jednat maximálně o 60 Ah, u naftových vozů je třeba volit variantu s více než 70 Ah.

3. Startovací proud jako důležitý ukazatel

Myslete také na hodnotu startovacího proudu. Ta je udávána v ampérech. Opět platí rozdíl mezi diesely a benzínovými motory. V minimu by se měla pohybovat na 640, respektive 400 A.

4. Koupit spíše údržbovou, nebo bezúdržbovou?

Neexistuje autobaterie, o niž byste se nemuseli vůbec starat! U údržbových modelů kromě pravidelného nabíjení bude nezbytné dolévat destilovanou vodu, aby hladina elektrolytu dramaticky neklesla.

5. Napětí je většinou jasné

U napětí autobaterie se nejspíše nespletete. Prakticky do všech vozů vyjma některých starších a motocyklů patří model s napětím 12 V.

Vybrat si autobaterii můžete dnes pohodlně online na https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist