Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Na co si dát pozor při cestování letadlem

Pokud nelétáte často, popřípadě poletíte poprvé, jistě si nejste jistí, jak přesně to na letišti probíhá a hlavně, na co všechno si dát pozor. Před každou cestou je tedy lepší dobře prostudovat, co všechno si do letadla můžete či nemůžete vzít. Stejně tak si pohlídejte velikosti zavazadel, s kterou souvisí i pojmy příruční a odbavené zavazadlo.

Příruční zavazadlo

Příruční zavazadlo je takové zavazadlo, které si vezmete s sebou na palubu letadla. Můžou to být batohy, kabelky, cestovní kufry, brašny na notebook a jiné. Při bezpečnostní kontrole vám bude rentgenem příruční zavazadlo zkontrolováno, proto je dobré ujistit se, aby obsah cestovního kufru splňoval určitá pravidla. V příručním zavazadle samozřejmě můžete převážet kosmetiku, ale je důležité, aby veškeré tekuté produkty (parfém, make-up, krémy, pasty,…) měly obsah maximálně 100ml. Všechny podobné produkty musíte mít zabaleny v uzavíratelném sáčku, který při kontrole musíte ze zavazadla vyndat a umístit do boxu, který projede pod skenerem. Samozřejmě jsou předměty, které vůbec nesmíte v příručním zavazadle mít, jsou to například zbraně, střelivo, veškeré ostré a bodné předměty, manikúru, obyčejné zápalky apod. Naopak jsou zde věci, které je dobré převážet právě v příručním zavazadle: cestovní doklady, doklad o pojištění, peníze, cennosti, šperky, telefon, fotoaparát, notebook, apod. Při balení je dobré se řídit selským rozumem, a pokud narazíte na něco, o čem si nejste jistí, zda může být na palubě letadla, vložte to do odbaveného kufru nebo cestovní tašky na kolečkách.

Hmotnost a velikost zavazadla

Odbavená zavazadla bývají zpravidla větší. Je to například cestovní taška na kolečkách, kolečkový kufr, krosna, apod. Velikost odbavených zavazadel stejně jako jejich hmotnost je vždy vyšší, ale ne neomezená. Každá společnost má jiná pravidla, proto se před odletem dostatečně informujte, jaké limity má vaše společnost. Pokud limity překročíte, budete muset doplácet nemalé částky, popřípadě přebalovat kufry.

Problémy na letišti

Může se stát, že bude mít vás let zpoždění či dojde ke ztrátě vašeho zavazadla. Je to velice nepříjemné, ale nic není bez řešení. Ztracené zavazadlo se ve většině případů objeví a vám se proplatí náklady na pořízení oblečení a kosmetiky, kterou nezbytně potřebujete. A pokud se let zpozdí o delší dobu, máte v některých případech nárok na odškodnění za zpožděný let.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist