Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Kupujete vzduchovku? Máme pro vás několik tipů a rad

Rekreační střelci a nadšenci do lovu nepotřebují k provozování svých koníčků zbrojní průkaz. Stačí jen dovršit věk 18 let a již můžete vybírat ze zbraní kategorie D, které jsou volně dostupné. Spadají sem právě i oblíbené vzduchovky několika typů.

Udělejte si jasno v systému

Vzduchovky se obvykle dělí podle systému, což je způsob, jímž se tvoří tlak pro vystřelení náboje z hlavně. Nejstarším, ale stále spolehlivým řešením je pružina (píst). Tento systém je oblíbený pro svou jednoduchost, snadnou výměnu i opravu, již zvládnete i sami. Další kategorií je píst natlakovaný vzduchem nebo jiným plynem, což zvyšuje stabilitu zbraně a zmírňuje hluk i zpětný ráz. Velmi pohodlným systémem střelby jsou zbraně na CO2. Tento plyn zajišťuje stálý tlak, jenž se po stisknutí spouště uvolní. Jde o vzduchovky bez zpětného rázu, které se za vyšší cenu odvděčí maximální přesností. A konečně tu máme vzduchovky na kartuše (tlakové válce), které lze opakovaně plnit. Jedná se o vývojově nejmladší a současně nejpřesnější typ vůbec.

Značky, které jsou sázkou na jistotu

Pokud už o rekreační střelbě něco málo víte, nemohla vám uniknout německá firma Umarex, která je vůbec největším výrobem vzduchovek kategorie D. Její produkty naleznete také pod tradičními značkami jako Browning, Colt, Smith&Wesson... Tady jednoduše nelze šlápnout vedle a kvalita zpracování nemá konkurenci. Kdo ale raději začne s cenově přívětivější variantou, určitě si vybere ze sortimentu americké společnosti Crosman, jejíž zbraně dosahují při střelbě na terč vynikajících výsledků. V kategorii dlouhých vzduchovek se výborně umisťují také turecké zbraně Hatsan. Prodej zbraní s příjemným poměrem mezi cenou a kvalitou nabídne španělský výrobce Gamo.

 

Jak vybrat vzduchovku?

V prvé řadě podle toho, k čemu ji primárně chcete používat. Komu stačí jen občas si vystřelit pro zábavu s přáteli a rodinou, tomu postačí jednoduchá CO2 pistole nebo zbraň na ocelové broky za pár tisíc. Pokud to ale se střelbou myslíte vážně, budete si jistě pořizovat špičkové vybavení s nejnovějším systémem od renomované značky. Prodej zbraní Praha vám nabídne nejen vzduchovky, ale i další lovecké potřeby vynikající kvality a rádi poradí s výběrem modelu, který bude přesné splňovat vaše požadavky.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist