Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Klíčky: Nezbytná součást zdravého jídelníčku

Zdravé stravování se v posledních letech stalo žhavým tématem, a proto pozornosti neušly ani klíčky, které jsou například v asijské kuchyni hojně používané. Klíčky jsou sice velmi nenápadné, ale o to bohatší na obsah vitamínů, minerálů, enzymů, bílkovin nebo antioxidantů. Jedná se tak o velmi jednoduchý a zároveň chutný způsob, jak obohatit jídelníček.

A to rozhodně neplatí jen pro vegetariány nebo vegany, kteří na ně nedají dopustit. Díky klíčení se semínka, ořechy i luštěniny stávají mnohem lépe stravitelnými a náš organismus z nich získá mnohem více důležitých živin. Jak získat výživné klíčky a jak s nimi nejlépe naložit?

Pár kroků k výživným klíčkům

K nakličování jsou optimálním pomocníkem klíčící misky, které jsou dostupné v různých velikostech a počtu v jedné sadě, seženete je například v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví. Ještě jednodušší je výroba pomocí sklenic na klíčení, případně automatických klíčidel semen, kterým nemusíte věnovat téměř žádnou pozornost, neboť skoro všechnu práci obstarají za vás.

A jak dlouho pěstování klíčků trvá? Nejprve je nutné semínka nebo ořechy na několik hodin či den namočit. Poté se scedí a umístí do klíčící misky, kde během několika dnů vyklíčí. Nutné je pouze jejich občasné propláchnutí.

Možné využití klíčků ve vaší kuchyni

Nemáte představu, jak byste s doma připravenými klíčky naložili? Jak už bylo zmíněno, chybět nemohou v asijských receptech, ale stejně tak vyniknou ve vašich oblíbených salátech. Přimíchat je můžete i do pomazánek nebo je jen tak uzobávat při sledování filmu. Každý typ klíčku je úplně jiný, proto zkoušejte a zkoušejte, který bude nejvíce chutnat právě vám. V lednici klíčky bez problémů vydrží několik dnů a stále si zachovávají svěží chuť.

Máte už nějaké zkušenosti s klíčením? Jaká semínka, ořechy nebo luštěniny jsou vašimi favority?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist