Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Klešťový měřič či multimetr – který je ten pravý pro vás?

Dobrý multimetr je nedocenitelným nástrojem pro elektronika, avšak u elektrikářů je mnohem praktičtější užívání klešťového měřiče. Koupě obou přístrojů je zbytečná, v mnoha funkcích se totiž překrývají a zejména se váží na odlišné obory. Pokud tedy zvažujete, do kterého přístroje investovat, zaměřte se zejména na hlavní použití měřiče.

Nástroj pro elektronika

Běžný multimetr je elektronický měřicí přístroj, který v sobě snoubí několik funkcí – v úplném základu ampérmetr, voltmetr a ohmmetr. Poradí si s proudem i napětím, bez ohledu na to, zda je stejnoměrný či střídavý. Většina modelů však měří mnohem více veličin. Setkat se tak můžete s měřením kapacity, frekvence, střídou singnálu, teplotou, vodivostí či indukčností. Mnoho modelů zvládne ukázat skutečnou efektivní hodnotu monitorovaných střídavých signálů. Multimetr může mít analogové měřidlo nebo digitální či segmentový display. Obecně se však analogové považují za méně přesné. Při měření energie je však nutné rozpojit elektrický obvod – pro správnou funkci totiž potřebují kontakt s elektrickým obvodem. Jestliže tak hodnoty proudu překračují 10A či se přistupuje k měření u již hotové instalace, rozpojení obvodu není nejlepším řešením. Zde tedy přichází na řadu klešťový měřič.

Nástroj pro elektrikáře

Klešťové měřiče či klešťové multimetry fungují na principu proudových transformátorů. V podstatě to tedy znamená, že nemusí mít přímý kontakt s elektrickým obvodem a není ho tak nutné rozpojovat. Bezdotykové měření je tak velmi snadné. Vodič pouze stačí obejmout kleštěmi a naměřené hodnoty se zobrazí na displeji. Kleště se dělí na přístroje, které měří střídavý proud a jednosměrný proud. Pokud si však připlatíte, je možné vlastnit i model, který zvládne oba proudy. Mnoho z nich je také doplněno o některé funkce, které naleznete také u multimetru. K dispozici jsou potom modely s různými průměry kleští – ty největší jsou schopny změřit proud i průměrem kabelů okolo 55 mm. V případě nadměrných kabelů je možné využít pružné převodníky proudu. Pro více informací nejen o měřicí technice se můžete obrátit na odborníky z GHVtraging.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz  www.menhouse.cz  www.luxuryhouse.cz  www.househouse.cz 

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.hotelhouse.cz

 www.kidshouse.cz www.bookhouse.cz www.nicemagazine.cz www.golfmagazine.cz  

  www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz  www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz  

TOPlist