Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_8121

Kde seženete kvalitní druhy uhlí

Nejrozšířenějším palivem pro výhřev a topení je uhlí. Tato sedimentární hornina začala vznikat už v prvohorách a druhohorách. Přeměnou organického materiálu se zrodila v dřívějších dobách obtížně nahraditelná hořlavá surovina. V minulém století populární palivo, které měl doma nejeden z nás.

Uhlí patří mezi neobnovitelné zdroje, jejichž využívání ještě navíc neprospívá našemu životnímu prostředí, hlavně v případě méně kvalitních surovin. To mají za důsledek vznik smogu a další neblahé vlivy na naši planetu. Proto je ze strany zodpovědných skupin vyvíjen tlak, aby se používalo hlavně kvalitní černé uhlí, případně jiné, převážně obnovitelné zdroje. Přesto však je uhlí dosud těžko překonatelné palivo, hlavně co se výhřevnosti týče.

Ložiska uhlí se nalézají převážně v nejsvrchnější vrstvě zemské kůry a jsou nerovnoměrně rozložena po celé planetě.  Těží se jak hlubinně, tak i povrchově. Díky mnohaleté přeměně tohoto organického materiálu a rozdílné době jeho prouhelnění se jednotlivé lokality liší svou kvalitou.

Na Ostravsku se těžilo kvalitní černé uhlí

Poctivé černé uhlí se těžilo v regionu Ostravsko až do roku 1994, kdy byly doly uzavřeny a těžba ukončena. V současnosti jsou z dolů industriální památky a muzea, kde máte možnost se podívat na výškou 60 metrů se honosící Vysokou pec, či se projít v místech, kde se dříve těžilo černé uhlí.

Rozdělení uhlí

Základní rozdělení uhlí je podle jeho fyzikálních vlastností a chemického složení.  Dále jakost ovlivňuje stáří a prouhelnění daného ložiska. Nejméně staré a nejméně kvalitní uhlí se označuje lignit, pak máme hnědé uhlí, černé uhlí, koks, a nejkvalitnější antracit.

Kde seženete kvalitní uhlí všeho druhu

Prodej uhlí všeho druhu a forem balení seženete ve firmě OPTIMTOP. Od hnědého uhlí přes černé až po prodej kvalitního antracitu za příznivé ceny.  

Více informací najdete na www.optimtop.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist