Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jaký typ vrat zvolit pro vaši garáž?

Vzhledem k tomu, že ve městech i příměstských oblastech je stále těžší najít volná parkovací místa, je ideální, pokud si na vlastním pozemku zřídíte garáž. K ní je ale nutné zvolit vhodný typ vrat. Jaké jsou v této oblasti možnosti?

Sekční vrata

V současné době jsou asi nejoblíbenějším typem sekční garážová vrata. Skládají se z několika panelů, jež se při manipulaci posouvají po kolejnici pod strop garáže. Jejich velkou výhodou je fakt, že při otevírání nezabírají prostor před garáží. Jsou tak vhodná i tehdy, je-li vaše garáž v těsné blízkosti chodníku či komunikace.

Rolovací vrata

Dalším typem jsou rolovací garážová vrata. Při otevírání se zasunují do speciální kazety, jež je zpravidla umístěna v horní části místnosti. Oproti sekčním vratům je zde nevýhoda v tom, že nemají tak dobré tepelně izolační vlastnosti, takže nejsou příliš ideální pro garáže, které během zimních měsíců vytápíte.

Posuvná vrata

Klasiku představují posuvná vrata. V dnešní době se už ale příliš nepořizují, a to kvůli jejich prostorové náročnosti, kdy je nutné počítat s volným místem před garáží, aby se mohla bezpečně otevřít a nedošlo k poškození majetku, případně ohrožení kolemjdoucích lidí.

Garážová vrata nejsou jediným prvkem, na který je dobré myslet při zařizování domácnosti. Aby váš pozemek byl v bezpečí a nemohly se do něj dostat nepovolané osoby, je nutné mít kvalitní oplocení a také bránu. Dobrou volbou jsou posuvné brány, alternativu pak představují křídlové brány. U nich však opět počítejte s tím, že v jejich blízkosti je zapotřebí nechat volný prostor, aby se s nimi dalo manipulovat.

Na samotném domě pak bezpečnost zvyšují venkovní rolety a také venkovní žaluzie. Jde primárně o stínící prvky, které ale ztěžují případné vniknutí cizích osob dovnitř vaší domácnosti.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist