Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak připravit auto na zimu

S blížící se zimou začínají řidiči kontrolovat svá auta a připravovat je na zimu. Víte, čemu byste měli věnovat pozornost a na co všechno je potřeba dát si pozor? Inspirujte se radami, díky kterým se můžete vyhnout nepříjemnostem a zima pro vás a vaše cestování nebude tak náročná.

Doplňte nemrznoucí kapalinu

Prvním krokem, co udělat pro vaše auto je doplnění potřebných kapalin. Zkontrolujte ostřikovače a doplňte do nich nemrznoucí kapalinu. Také nezapomeňte seřídit trysky tak, aby byly správně namířeny a rozhodně neřeďte letní směs se zimní. Mohlo by se stát, že vám tato směs v zimě zamrzne.

Vyměňte pneumatiky

Zákonnou povinností je výměna pneumatik. Je dobré zkontrolovat stav letních i zimních pneumatik a v případě potřeby koupit novou sadu pneumatik. Rozhodně na pneumatikách nešetřete, hlídejte si také hloubku dezénu a zkontrolujte, zda nejsou použité pneumatiky prasklé nebo jinak mechanicky poškozené.

Pořiďte si startovací kabely

Velkým pomocníkem v zimních měsících jsou startovací kabely. Pokud se vám vybije baterka na cestách, tak je rozhodně oceníte. Stejně tak můžete pomoct i někomu jinému, kdo má na cestě problém a sám startovací kabely nemá. Myslete na to, že starší autobaterie se dokážou vybít i pouhým mrazem.

Servisní prohlídky

Rozhodně nepodceňujte servisní prohlídky. Nejenže zkontrolujete technický stav vašeho vozidla, koupíte nové zimní pneumatiky a necháte si auto rovnou přezout, ale vyřešit můžete také zmíněnou vybíjející se baterii, problémy s řídící jednotkou nebo třeba problémy s elektronikou v autě. Veškeré problémy řešte raději dřív, než vás zastihnou na cestách nepřipravené.

Další nutná kontrola

Zkontrolovat byste měli také brzdovou soupravu, osvětlení vozu a stav vašeho podvozku. Nebojte se požádat o radu odborníků a ošetřete podvozek a své auto tak, aby mu méně škodil sníh a posypová sůl. Zároveň si můžete koupit nové gumové koberce, které oceníte v zimě, kdy je venku takové počasí, že znečištění auta není ničím výjimečným.

Zimní výbava

Kromě pravidelného servisu, výměny pneumatik a případné geometrie kol, která slouží k plynulejší a bezpečnější jízdě, myslete také na zimní výbavu vozu. Pořiďte si škrabku na okna, rozmrazovač zámků a po ruce mějte i silné lano pro případný odtah auta. Pokud bydlíte v horské oblasti, nezapomeňte na sněhové řetězy. Mimo jiné je dobré mít v autě také teplou deku a kanystr s čistou vodou.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist