Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak odstranit a předcházet dehtování krbové vložky

Pořídili jste si krb nejenom proto, abyste mohli vytápět váš dům, ale jedním z hlavních důvodů bylo také to, abyste se mohli pokochat pohledem na hořící dřevo? Problém může nastat, pokud je moderní krbová vložka špinavá. Máme pochopitelně na mysli nečistoty, které vzniknou uvnitř, a tak je samotné sklo  doslova neprůhledné. Viníkem je v tomto případě dehet, který může vznikat hořením. Jak ho odstranit a jak tomuto problému předcházet? Podívejte se s námi.

Moderní přípravky fungují velmi dobře

Nejprve se podíváme na situaci, kdy je krbová vložka skutečně špinavá a vy ji potřebujete vyčistit. Ideální je sáhnout po osvědčených produktech, které dnes jsou na našem trhu k dispozici. Ideální je nechat si doporučit to nejlepší od prodejce krbových vložek. Máte tak jistou, že kupujete přípravek nejenom účinný, ale zároveň šetrný. Ten použijete dle návodu, což obvykle znamená nastříkání na požadovaná místa, jeho působení a poté důkladnější vyčištění. V tuto chvíli byste měli docílit toho, že krbová vložka bude opět jako nová a po dehtu nebude ani památky. Ideální je dané čistící prostředky používat už při výskytu menšího znečištění, jelikož budete mít jistotu, že půjde odstranit celkem rychle a také celkem jednoduše.

Pořiďte si správné dřevo

Jak zamezit tomu, aby se dané nečistoty opět neobjevily? Vše je spojeno hlavně se dřevem, které používáte. U něho rozhoduje jeho kvalita. Jak poznáte to nekvalitní? Nemá takovou vlhkost, která je pro použití v krbu optimální. Pokud je dřevo příliš vlhké, znamená to nedokonalé hoření, což se projevuje právě zvýšenou tvorbou dehtu. A ten pochopitelně ulpívá na vnitřních částech vaší krbové vložky, která se výrazně zanáší. Dobrou prevencí je tedy používat nejenom kvalitní dřevo se správnou vlhkostí, ale i to, že místo něho vyzkoušíte neméně kvalitní brikety, které jsou zajímavou alternativou. Většina krbů s nimi nemá žádný problém. Navíc vzhledem ke své kvalitě a ceně se mohou mnohdy vyplatit i více než běžně kupované krbové dřevo.

Naučte se správně topit

Je pochopitelné, že i když budete používat kvalitní dřevo a vložku budete pravidelně čistit, čas od času se trochu dehtu objevit může. Není to však důvod zoufat, jelikož je dobré připomenout, že existuje i přírodní cesta, jak ho odstranit. Je spojena s tím, že se naučíte dobře topit. Pokud se dehet začne objevovat, může to být známka toho, že hoření je nedostatečné. V takovém případě se rozhodně nebojte do krbu přiložit, zajistěte dobrý přísun vzduchu a nechte dřevo důkladně rozhořet. Vlivem plamenů a vyšších teplot dojde jak k tomu, že se dehet tvořit nebude, ale dojde i k tomu, že ten usazený, pokud se jedná o menší vrstvu, velmi dobře zmizí. Vaše krbová vložka tak bude stále dokonale čistá.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

FOTOREPORTY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

Další portály mediální skupiny HMG:

      

TOPlist