Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8121

Jak najít a vybrat si dobrou stavební firmu?

Výstavba rodinného domku znamená pro mnohé splnit si svůj životní sen. Máte-li již koupený pozemek, připravený projekt a chcete vše nechat na odbornících, pak si budete muset najít dobrou stavební firmu, která se o vše postará. Jak na to, si řekneme v tomto článku. Přinášíme vám několik tipů, jak si správně vybrat.

Začnete hledat včas

Stavebních firem je opravdu hodně, ale těch slušných je samozřejmě méně. Proto doporučujeme začít hledat včas. U dobrých firem se to totiž ví, a tak bývají poměrně dlouhou dobu dopředu vytížení. Začněte hledat minimálně půl roku před zahájením výstavby.

Naopak si dejte pozor na firmy, které mají čas za krátké období (např. již za měsíc). Buď začínají a budou se na vaší výstavbě učit, nebo kvůli vám odřekli méně výhodnější zakázku. Takové firmy nedoporučujeme hlavně z toho důvodu, že je zde velké riziko odmítnutí kvůli zajímavějšímu klientovi.

Oslovte více stavebních firem a dejte na dobrou pověst

Při výběru neoslovujte jen jednu stavební firmu ani desítky. Postačí oslovit dvě až tři vybrané firmy. U jedné firmy si totiž nabídku neporovnáte s dalšími. A pokud byste oslovili firem několik, budete zbytečně zahlcení řadou nabídek.

Firmy vybírejte podle jejich pověsti. Doporučujeme se zeptat známých, jaká firma jim postavila rodinný dům, jaký byl průběh stavby, konečné vyúčtování i jak se jim po letech v jejich domě žije. Doporučení a předchozí zkušenosti jsou mnohem cennější než webová prezentace firmy, certifikáty či reprezentativní prostory.

Nemějte cenu na prvním místě

Při výběru stavební firmy byste neměli mít cenu na prvním místě. Proč? Ta vám totiž kvalitu nezaručí. Naopak se zaměřte na kvalitu práce firmy, dodržení smluvních cen, termínů jednotlivých prací i finální dokončení celé stavby.

Smlouva je základ spokojeného bydlení

Smlouva mezi vámi a stavební firmou musí být zpracována tak, aby zamezila případnému navyšování ceny, posouvání termínů atd. Doporučujeme v tomto investovat do zkušeného právníka, díky kterému budete mít jistotu, že je ve smlouvě vše, co tam být má.

Všechny požadavky dodejte písemně

Při výstavbě vlastního bydlení má každý jiné představy a požadavky. Doporučujeme ke smlouvě o dílo doplnit přílohu s podrobným popisem všech vašich požadavků. Tak bude jasné, co vše vám stavební firma za nabídnutou cenu nabízí a vy se tak v budoucnu můžete vyhnout dohadům, co bylo v ceně a co už je bráno jako práce navíc.

Stavební dozor je dobrou investicí

Díky tomu, že si zajistíte stavební dozor, si ušetříte starosti i nervy. Stavební dozor totiž bude kontrolovat celou výstavbu. Zda se postupuje dle projektové dokumentace, platných předpisů a norem. Zajistí správné a bezpečné provádění prací na stavbě. A v případě výskytu chyb bude dbát na jejich odstranění nebo bude požadovat slevu z ceny díla.

Další tipy, podle čeho firmu vybírat:

  • Vybírejte firmy s dlouhou tradicí. Takové firmy mají za sebou řadu zkušeností.

  • Pokud jste ve stavebnictví laik, obraťte se při výběru firmy na odborníka. Tím může být například osoba, která vám bude dělat stavební dozor.

  • Nechte si od stavební firmy předložit nejen návrh smlouvy o dílo s podrobným rozpočtem, ale také harmonogram provádění jednotlivých prací. Pro dobrou firmu jsou tyto podklady samozřejmostí.

  • Čím delší záruka, tím lépe. Zákon firmě stanovuje, aby vám dali tříletou záruku. Pokud vám firma sama od sebe nabídne záruku delší, svědčí to o její solidnosti a je vidět, že si za svou prací stojí.

 

Za poskytnuté informace k tomuto článku děkujeme MIRAS - stavební firma Plzeň.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partneři portálu:

    

Partneři portálu:

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist