Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_19468

Dickies – Pracovní móda, která kombinuje streetwear styl

Americkou značku Dickies, zaměřující se na oblečení pravděpodobně nemusíme představovat. Loni oslavila již sté výročí od svého vzniku a stále se těší obrovské popularitě mezi zákazníky, a to obzvláště díky tomu, že neustále lpí na tom, aby jejich výrobky byly pohodlné a hlavně kvalitní.

Zrod značky a její historie

Značka, jež byla založena již v roce 1922 v americkém státě Texas byla původně známá výrobou pracovních oděvů pro muže pohybující se v oblasti těžkého průmyslu. Tedy příkladem těžaři, strojníci nebo stavebníci. Tehdy se nejednalo o žádné módní kousky, ale o opravdu kvalitní a pohodlnou pracovní obuv, která se více než na vzhled samotný soustředila na to, aby byla bezpečná právě pro tyto náročná povolání.

Díky těmto vlastnostem si značka Dickies získávala čím dál tím větší oblibu i v dalších odvětvích, a kromě pracovních uniforem se pustili i do běžnějšího, ovšem stále pracovního oblečení. Příkladem se jednalo o košile, bundy nebo kalhoty. Kdo chtěl v této době kvalitní a odolné oblečení, ten se spoléhal právě na tuto značku. Jelikož popularita neustále rostla a s tím i poptávka, netrvalo dlouho a v roce 1950 značka opustila hranice Ameriky a rozšířila se do dalších koutů světa včetně Evropy.

Obrovskou prestiž si získali v roce 1967, kdy se značka Dickies stala oficiálním dodavatelem oděvů pro americkou armádu. A to tehdy opravdu znamenalo něco velkého.

Současnost a budoucí vize značky Dickies

I dnes, ve dvacátém prvním století si drží tato firma svůj původní koncept a stále se soustředí převážně na pracovní oděvy. Samozřejmě doba je jaká je a lidé dnes dbají i na vzhled, na což značka samozřejmě pružně reagovala a módní kousky jim nejsou cizí, podívejte se sami a uvidíte https://answear.cz/m/dickies. Dokonce spolupracují se spoustou umělců a módními návrháři, kteří se starají o to, aby byly jejich oděvy nejen kvalitní, ale i trendy, což se jim bezesporu podařilo. 

Jako jeden nepřehlédnutelný příklad můžeme určitě uvést nedávnou spolupráci se značkou Stüssy, čímž vznikla limitovaná edice, která kombinuje pracovní a streetwearový styl. Po více než sto letech od jejich vzniku patří mezi ty nejoblíbenější výrobce pracovních oděvů a velkou roli rozhodně hraje kvalita, na které na rozdíl od jiných velkých značek nikdy nepřestali pracovat. 

Navíc jim není lhostejné, v jakém světě žijeme a do budoucna mají jasnou vizi. Jelikož je zajímá, jaký dopad má výroba na životní prostředí, zařekli se, že v nejbližších letech se stanou více ekologicky zaměření. Tedy plánují obrovské inovace výroby, a hlavně se chtějí zaměřit na udržitelnost jejich výrobků, což je opět pro naši moderní civilizaci výrazný plusový bod. O naši planetu je potřeba se starat a tato firma to rozhodně ví!Zdroj obrázku: Marek_Svoboda / Shutterstock.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

AKCE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:


 

        

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist