Doporučujeme

V kinech od listopadu:

 

JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_16010

Aplikace stáhnete i bez Google Play. Jak fungují nové telefony od HONORU?

Po loňském radikálním kroku prezidenta Trumpa se společnosti Huawei a HONOR musely rychle přizpůsobit a naučit se žít bez služeb Google. To pro zákazníky těchto značek znamená nedostupnost obchodu s aplikacemi Google Play, které jsou v nových telefonech nahrazeny vlastním aplikačním obchodem Huawei AppGallery. Přestože společnosti tento obchod svižně a s velkým nasazením doplňují o uživateli žádané aplikace, některé zde zatím nenajdete. Existují však cesty, jak oblíbené aplikace do telefonu jednoduše nainstalovat.

Již od uvedení nových telefonů s AppGallery na českém trhu koluje na internetu celá řada návodů, jak vlastně do modelů HONOR 9X PRO a HONOR 9A stáhnout oblíbené aplikace. Nabízí se hned několik možností.

Bezpečná oficiální cesta

Jako první doporučujeme vyhledat aplikace přímo v Huawei AppGallery. Ačkoli zde najdeme již poměrně slušné množství aplikací, některé zde zatím chybí. Patří mezi ně většina sociálních sítí (WhatsApp, Instagram, Spotify, Messenger, Facebook), bankovní aplikace (kromě KB, ČSOB a slovenské verze Raiffeisenbank), dále pak oblíbený Netflix či IDOS. Jak tyto aplikace do telefonu i přesto stáhnout, se dočtete dále v článku. Pokud jde o YouTube, Gmail či Google mapy, k těm se uživatel bez problémů dostane přes prohlížeč. Dalším příjemným překvapením je pak pro uživatele již předinstalovaná aplikace Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint). Níže naleznete seznam vybraných užitečných aplikací, které na AppGallery bez problémů stáhnete. Toto číslo určitě není konečné a další aplikace budou průběžně přibývat.

Opravdu dobrou zprávou pro české fanoušky je nové partnerství HONORU se Seznam.cz. V AppGallery tak naleznete všechny jejich aplikace a nově příchozí modely přijdou s již předinstalovanými aplikacemi Mapy.cz a Seznam.cz, přičemž vyhledávání v prohlížeči bude přes Seznam.cz.

Některé užitečné aplikace, které najdete v Huawei AppGallery:

Mobilní operátoři: Můj T-Mobile, Můj Vodafone, Kaktus

Banky: KB Business, Mobilní banka a KB Klíč, Richee, Home Credit, Zonky

Zpravodajství: Sport.cz, Novinky, Seznam Zprávy, PressReader, Seznam.cz

Sociální sítě a komunikace: Snapchat, Tinder, TikTok, Viber

Doprava a cestování: Bolt, Booking.com, Můj vlak, Letiště Praha, Mapy.cz, HERE WeGo, trivago

Nákupy: Heureka, Můj Globus, Lidl, CZC.cz, Alza.cz, Teta drogerie, Clubcard Tesco, Kupi.cz, Amazon Shopping, Zara, Bershka

Zábava: Squid, O2 TV, Televize Seznam, Evropa 2, ČSFD.cz, Tipsport CZ, GoOut

Uživatelé nových HONOR telefonů nemusí zoufat, existují i alternativy, odkud oblíbené aplikace do telefonu nainstalovat. Jednou z možností je například oficiální Amazon Appstore, ze kterého se vám podaří stáhnout Facebook, Messenger, Instagram, Outlook nebo Skype.

Import aplikací ze starého telefonu

Pokud vám stále chybí některé oblíbené aplikace, můžete využít nástroje Phone Clone. Tato aplikace dokáže přesunout data z vašeho starého telefonu. Ze zařízení s Androidem i iOS přetáhnete společně s daty (kalendář, SMS, MMS, kontakty) i aplikace. Celý proces přesunu aplikací je velice intuitivní. Jednoduše aplikaci nainstalujte do vašeho starého zařízení a vyberte možnost „toto je starý telefon“. V modelech HONOR 9X Pro a 9A je již tato aplikace předinstalovaná a stačí vybrat možnost „nový telefon“. V aplikaci už si poté manuálně vyberete data, která chcete přenést.

Pomocí Phone Clone se vám podaří do telefonu nahrát další množství vašich oblíbených aplikací, avšak bez GMS (Google Mobile Services) se nebudou ty, které chybí v AppGallery automaticky aktualizovat, některé pak mohou fungovat jen omezeně.

Dokážeme si poradit

Pokud stále postrádáte vaši oblíbenou aplikaci, využít můžete alternativní řešení v podobě stahování pomocí různých knihoven jako je APKPure, Petal Search nebo MoreApps. Tímto způsobem se vám do telefonu podaří nainstalovat například Whatsapp, Twitter, LinkedIn, Spotify, Waze či IDOS. Oblíbená aplikace YouTube se vám nepovede stáhnout ani takto. Můžete ale využít verzi prohlížeče nebo nainstalovat aplikaci YouTube Vanced, kterou od té původní ani nerozeznáte.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

DÍVKA DNE

Generální partner portálu:

    

Partneři portálu:

    

 

 

Další portály mediální skupiny HMG:

      

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist